Поділитись:

Надія на вибори у волинських ОТГ ще є

П'ятниця, 17 серпня 2018, 08:58

Після засідання Центральної виборчої комісії, яке відбулося 16 серпня, з'явилась надія, що вибори в новоутворених ОТГ цьогоріч можуть відбутися у листопаді чи грудні.

А от рішення про проведення виборів в ОТГ 28 жовтня 2018 року на засіданні ЦВК, як і очікувалось, не ухвалили. За внесення до порядку денного сьогоднішнього засідання ЦВК постанови щодо скасування заборони на проведення виборів в ОТГ, які мали відбутися наприкінці жовтня, проголосували лише п'ять із восьми необхідних членів ЦВК, – повідомляє регіональне відділення АМУ.

Зі слів Валентина Малиновського, консультанта з правових питань Асоціації міст України (АМУ), який діє в області в межах проекту ПУЛЬС, Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, до якого звернулася ЦВК, не зміг надати роз'яснення щодо законодавчого регулювання організації проведення місцевих референдумів в Україні, адже народні депутати України перебувають у відпустці.

Однак як позитив засідання можна вважати скасування імперативу щодо можливості призначення перших місцевих виборів в ОТГ лише двічі на рік – у квітні та жовтні (Постанова ЦВК від 12 лютого 2016 року №32).

"Це залишає надію, що після отримання відповідного роз'яснення Комітету Верховної Ради України ЦВК усе ж призначить вибори в ОТГ до завершення 2018 року, що дасть можливість 98 ОТГ, із яких – дев'ять ОТГ у Волинській області, ввійти у нове самостійне самоврядне життя з 1 січня 2019 року. Крім того, ще сім ОТГ Волині очікують на додаткові вибори депутатів у територіальних громадах, що до них приєдналися у 2017-2018 роках. Загалом у цих ОТГ проживає 75 тисяч волинян", – зауважив консультант-ПУЛЬСовик.

Малиновський також додав, що, "зважаючи на наближення президентських виборів, політична ситуація у парламенті доволі непевна, а тому може суттєво вплинути на дії комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Адже саме від нього тепер залежатиме наступне рішення ЦВК".

Нагадаємо, що днями ЦВК ухвалила рішення, яке унеможливило проведення в жовтні 2018-го виборів у новоутворених об′єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найуспішніший реформ в Україні.

Тож 15 серпня Асоціація міст України звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Охендовського, у якому вона закликає ЦВК до 17 серпня 2018-го провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом. У листі зазначено, що Асоціація міст України занепокоєна ситуацією, спричиненою прийняттям ЦВК постанови від 9 серпня 2018 року № 122 "Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя".

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 березня 2019
20 березня 2019
19:45