Поділитись:

Супрун розповіла, як боротися зі стресом

Неділя, 19 серпня 2018, 10:02

Наш мозок працює, як своєрідний менеджер стресу. Його підкоркові структури та наша свідомість посилають сигнали про небезпеку в гіпоталамус. Це невеличка частина мозку, що диригує гормональні, біохімічні і деякі поведінкові процеси в тілі.

Він запускає виділення гормонів адреналіну та кортизолу, що активує симпатичну ланку автономної нервової системи. Вся ця ланка подій і викликає кінцеву реакцію – "бий чи тікай", – інформує у Facebook в.о. Міністра охорони здоров′я Уляна Супрун.

Від тривалості стресу залежать і зміни, що зазнає наш організм. Під час гострого стресу, наприклад, на небезпечній близькості проноситься авто, прискорюється серцебиття, розширюються зіниці та підвищується рівень глюкози в крові. Це допомагає нам швидко реагувати на небезпеку та встигнути захиститися. Але коли такий стрес стає надовго супутником нашого життя – це вже дуже небезпечно.

Через надмірну кількість гормону стресу – кортизолу – відбуваються фізіологічні зміни, які підвищують ризики появи хронічних хвороб. Ми погано спимо, втомлюємось, починаємо їсти малопоживну їжу або ж навпаки переїдаємо. Крім того, стрес може супроводжуватись і вживанням надмірної кількості алкоголю та курінням.

Протидіяти стресу буває важко, проте цілком можливо. Уляна Супрун дала кілька порад, які допоможуть на цьому шляху:

  • намагайтесь лягати спати і прокидатись в однаковий час. Щоб покращити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та алкоголю перед сном;
  • знайдіть підтримку. Близькі та рідні, які розуміють ваш стан, можуть допомогти розмовою чи справитись з побутовими задачами;
  • будьте фізично активні. Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди - сполуки, що дарують нам щастя, задоволення та ейфорію. Тобто покращують настрій;
  • харчуйтесь правильно. Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте. Науковці радять обов'язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕГУЛЯРНІ ПРОБІЖКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ, – СУПРУН

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 березня 2019
01 березня 2019
30 січня 2019
04 січня 2019
20 листопада 2018
31 жовтня 2018
29 жовтня 2018
26 жовтня 2018
25 жовтня 2018
24 жовтня 2018
23 жовтня 2018