Поділитись:

Супрун розповіла, як боротися зі стресом

Неділя, 19 серпня 2018, 10:02
1003
0
0
0

Наш мозок працює, як своєрідний менеджер стресу. Його підкоркові структури та наша свідомість посилають сигнали про небезпеку в гіпоталамус. Це невеличка частина мозку, що диригує гормональні, біохімічні і деякі поведінкові процеси в тілі.

Він запускає виділення гормонів адреналіну та кортизолу, що активує симпатичну ланку автономної нервової системи. Вся ця ланка подій і викликає кінцеву реакцію – "бий чи тікай", – інформує у Facebook в.о. Міністра охорони здоров′я Уляна Супрун.

Від тривалості стресу залежать і зміни, що зазнає наш організм. Під час гострого стресу, наприклад, на небезпечній близькості проноситься авто, прискорюється серцебиття, розширюються зіниці та підвищується рівень глюкози в крові. Це допомагає нам швидко реагувати на небезпеку та встигнути захиститися. Але коли такий стрес стає надовго супутником нашого життя – це вже дуже небезпечно.

Через надмірну кількість гормону стресу – кортизолу – відбуваються фізіологічні зміни, які підвищують ризики появи хронічних хвороб. Ми погано спимо, втомлюємось, починаємо їсти малопоживну їжу або ж навпаки переїдаємо. Крім того, стрес може супроводжуватись і вживанням надмірної кількості алкоголю та курінням.

Протидіяти стресу буває важко, проте цілком можливо. Уляна Супрун дала кілька порад, які допоможуть на цьому шляху:

  • намагайтесь лягати спати і прокидатись в однаковий час. Щоб покращити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та алкоголю перед сном;
  • знайдіть підтримку. Близькі та рідні, які розуміють ваш стан, можуть допомогти розмовою чи справитись з побутовими задачами;
  • будьте фізично активні. Від занять спортом виділяються ендорфіни, серотонін, дофамін та ендоканабіоноїди - сполуки, що дарують нам щастя, задоволення та ейфорію. Тобто покращують настрій;
  • харчуйтесь правильно. Не пропускайте прийомів їжі, але не переїдайте. Науковці радять обов'язково споживати жирну рибу, горіхи, яйця, нерафіновані злаки та багато свіжих овочів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕГУЛЯРНІ ПРОБІЖКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТТЯ, – СУПРУН

1003
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
31 жовтня 2018
29 жовтня 2018
26 жовтня 2018
25 жовтня 2018
24 жовтня 2018
23 жовтня 2018
22 жовтня 2018
20 жовтня 2018
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...