Поділитись:

В уряді обіцяють підвищення "мінімалки" з нового року

П'ятниця, 31 серпня 2018, 18:05

Мінімальні зарплати українців можуть зрости з 3 723 до 4 200 грн з 1 січня 2019-го.

Уряд також перерахує пенсії, – заявив віце-прем'єр Павло Розенко. Про це пише gazeta.ua.

Стосуватиметься це нововведення не тільки тих, хто отримує мінімум, але і фізосіб-підприємців, роботодавців, українців з великою житлоплощею.

"Цього року, сподіваюся, економіка дасть 2,5-3 % зростання. Я вже можу точно гарантувати, що з 1-го січня буде підвищена і мінімальна зарплата", – заявив Розенко.

До розміру мінзарплати прив'язана ціла низка платежів і податків. Для прикладу, ті, хто живуть у квартирі площею понад 60 кв. м, раз на рік повинні платити за метри понад норму до 1,5 % від мінімалки за квадрат. Від розміру мінімалки також залежать деякі штрафи. Передусім йдеться про порушення законодавств про працю, – розповідає юрист Олександр Плахотник:

"У нас за законом роботодавець несе відповідальність за неоформлення, за порушення прав працівників. Щоправда, є питання до того, як проходять перевірки. Але все ж, звісно, вища мінімалка відіб'ється і на них", – додає Плахотник.

Експерти МОП впевнені: мінімальна зарплата має становити 60 % від середньої. Зараз українці в середньому заробляють 9 100 грн, відповідно, мінімалка має бути не менш ніж 5 460 грн. Тут також варто враховувати, що середні зарплати в країні зростають щомісяця, а мінімальну зарплату в кращому випадку переглядають двічі на рік. Тому, підвищуючи соціальні гарантії, треба закладати прогноз зростання середньої зарплати.

Що ж стосується перерахунку пенсій: 1 січня українці вперше відчують на собі нові правила перерахунку пенсій за формулою. Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50 % зростання зарплат і 50 % інфляції.

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко впевнена: така система пенсіонерам на руку. Вона дозволить істотніше підвищувати виплати. Також у рамках прийнятої реформи передбачена можливість збільшувати розмір надбавки і брати не 50, а 100 % зростання зарплат. Щоправда, станеться це тільки після того, як уряду вдасться повністю ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду (ПФУ). А він становить близько 140 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ УКРАЇНЦІ НЕ ВІДЧУВАЮТЬ РОСТУ РЕАЛЬНИХ ЗАРПЛАТ (ІНФОГРАФІКА)

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 березня 2019
24 березня 2019
12:00
23 березня 2019
22 березня 2019