Поділитись:

Через несправний ліфт лучани тижнями не можуть вийти з дому (відео)

Вівторок, 11 вересня 2018, 16:22

У Луцьку на проспекті Молоді, 4 в одному з під'їздів уже три тижні не працює ліфт. У департаменті ЖКГ говорять про необхідність капремонту на умовах співфінансування, проте мешканці такої потреби не бачать і не погоджуються вкладати свої гроші.

Про це йдеться в сюжеті "Нової Волині".

У під'їзді будинку №4 на проспекті Молоді з 20 серпня не працює ліфт.

Галина Романюк мешкає на 8-му поверсі багатоповерхівки. Вона має інвалідність 1 групи – не може самостійно пересуватися, тож впродовж цього часу не виходила на вулицю.

Віталій Борись, який теж мешкає в цьому будинку, через несправний ліфт піднімається на 8-ий поверх пішки.

"Тож треба в аптеку, поліклініку, за медикаментами, щось купити їсти... От доводиться 3-4 рази в день туди-сюди", – розповідає чоловік.

Ще одна мешканка під'їзду Ганна Сидорук, теж має першу групу інвалідності, тому так само не виходить з дому відтоді, як зламався ліфт.

Директор департаменту житлово-комунального господарства Юрій Крась розповів, що кошти на ремонт виділяються за програмою співфінансування 70/30: меншу частину мають зібрати мешканці під'їзду.

"Люди кажуть, що в '12 році робили капремонт. Можливо, дійсно робили його, однак знов підійшов граничний термін експлуатації, на який дав експерт, що він може безпечно експлуатуватися. А далі знов було обстеження і знов треба робити роботи, які описані у відомості дефектів", – зазначив він.

Також посадовець додав, що нині в місті не працюють 18 ліфтів.

Зі слів мешканки будинку Ганни Стульської, що ліфти у цьому будинку не потребують капітального ремонту, оскільки всі відремонтовані у 2012 році.

"В нашому будинку 208 квартир, 6 під'їздів. Будинок був зданий в 1986 році. Переважна більшість мешканців нашого будинку – це соціально незахищені верстви населення. Це пенсіонери, люди з інвалідністю, чорнобильці, багато афганців, учасники бойових дій. Будинок 9-поверховий. Згідно з положенням, мешканці 1-го поверху за ліфт не платять, оскільки вони ним не користуються; мешканці 2-го поверху мають право прийняти рішення, будуть вони ним користуватися чи ні. Таким чином залишається 28 квартир. На ремонт ліфту в нашому під'їзді потрібно 23 тисячі", – розповіла вона.

"Ми не готові платити, тому що ми не бачимо потреби платити і немає, за що платити", – зауважила мешканка під'їзду з несправним ліфтом Ірина Тарнавська.

Зі слів юриста Миколи Шостака, є спеціальна експертна організація, яка зробила висновок про необхідність так званого капітального ремонту тих ліфтів.

"Але в тому висновку перелічені всі ті будівельні роботи, які вже були проведені в 2012 році... Тож ніякої необхідності в такому ремонті немає", – зазначив він.

Натомість Юрій Крась завив,що поки підйомники не відремонтують, лучанам доведеться ходити пішки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕШКАНЦІ БУДИНКІВ САМОТУЖКИ ВИЗВОЛЯЮТЬ ЛУЧАН З ЛІФТІВ

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 березня 2019
19 березня 2019
16 березня 2019
15 березня 2019
13 березня 2019
12 березня 2019
27 лютого 2019
21 лютого 2019
17 лютого 2019
13 лютого 2019
14:02
07 лютого 2019