Поділитись:

Супрун пояснила, чому небезпечне "гугл-лікування"

П'ятниця, 14 вересня 2018, 10:20
455
0
0
0

Чи траплялася з вами ситуація, коли начитавшись в інтернеті інформації про хвороби, у вас проявлялися її симптоми? Або ж навпаки: при появі якогось симптому ви відразу "гуглите", щоб пошукати, чим ви захворіли і як вилікувати хворобу?

Це відбувається часто, адже сьогодні в мережі існує безліч ресурсів, де опубліковані різні "експертні" думки та успішні історії одужання. На жаль, в таких історіях ви найчастіше не знайдете коментаря лікаря або ж посилання на авторитетне наукове дослідження. А суб'єктивне та однобічне висвітлення інформації може спонукати вас нехтувати справді дієвими та корисними порадами, які ви могли б отримати у лікаря, – пише у своєму Facebook в.о. Міністра охорони здоров′я Уляна Супрун.

Такий самостійний пошук інформації щодо здоров'я може бути небезпечний ще тим, що люди не тільки читають та поширюють знайдену інформацію, але й вирішують самостійно лікуватись без порад чи обговорення з лікарем.

Зі слів Супрун, кілька років тому було опубліковане велике дослідження на цю тему. Опитали понад 12 тисяч людей з 12 різних країн. Результати вражають: близько половини учасників дослідження відповіли, що вони завжди шукають інформацію з приводу здоров'я в інтернеті. І лише чверть опитаних перевіряли надійність інформації та звертали увагу на авторитетність джерела. Ці тенденції створили новий алгоритм поведінки: спочатку люди визначають власні симптоми, шукають причини в інтернеті і зрештою самостійно ставлять собі діагноз взагалі без візиту до лікаря.

Довіра до неперевірених джерел може бути небезпечною для здоров'я. Адже часто, люди, які шукають в інтернеті розв'язання проблеми, невірно трактують нормальні або помірні симптоми як прояв серйозного захворювання. Через це виникає надмірна тривожність та небезпека лікування хвороби, якої насправді не існує.

Без сумніву, доступність інформації в інтернеті може бути корисною, адже підвищує загальну поінформованість людей в тому числі і в питаннях здоров'я. Але точно це не найкраще місце, де потрібно шукати шляхи вирішення проблем зі здоров'ям самостійно.

Щоб впевнитись в вірогідності інформації, Уляна Супрун рекомендує користуватися авторитетними ресурсами. Шукайте в тексті посилання на наукові дослідження та перевірені джерела. Якщо ви знайшли якусь інформацію – завжди консультуйтеся з приводу цього з лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СУПРУН РОЗПОВІЛА, ЧОМУ СМІЯТИСЯ КОРИСНО ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

455
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
19 листопада 2018
16 листопада 2018
12 листопада 2018
24 жовтня 2018
23 жовтня 2018
17 жовтня 2018
11 жовтня 2018
05 жовтня 2018
04 жовтня 2018
03 жовтня 2018
28 вересня 2018
27 вересня 2018
25 вересня 2018
#Сім_сорок: дика мода на тварин
Пам’ятаєте раніше в усіх нічний клубах країни, чи модних закладах ...
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...