Поділитись:

Волинська митниця прокоментувала "корупційний скандал"

Четвер, 13 вересня 2018, 17:33

Називати події півторарічної давності черговим скандалом – некоректно. Нехтувати вимогою об'єктивного висвітлення у журналістській діяльності – непрофесійно. А публічно оголошувати людей злочинцями до рішення суду щодо них – протиправно.

Так прокоментував в.о начальника Волинської митниці ДФС Євгеній Шелігацький щоденні сюжети місцевої телерадіокомпанії під загальним лейтмотивом "Волинська митниця знову у центрі скандалу через корупцію", – повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Зі слів посадовця, упереджене ставлення цього телеканалу і його власників до митниці на Волині уже загальновідоме. Але, крім суто політичних аспектів, у низці маніпулятивних та перекручених сюжетів простежується глибоке незнання і нерозуміння його журналістами основних завдань і функцій митниці як органу доходів і зборів.

"По-перше, з 2012 року, після декриміналізації Митного Кодексу, заходи з протидії навіть контрабанді необхідно проводити на основі постійної і не завжди гласної взаємодії зі слідчими з уповноважених органів. Тому на підставі суворого дотримання вимог щодо таємниці слідства посадові особи митниці відмовляються коментувати відомі їм обставини щодо конкретних справ. Але коментарів сторін кримінального провадження з боку обвинувачення, слідства чи захисту у цих сюжетах теж не було представлено", – аналізує юрист за фахом Євгеній Шелігацький.

По-друге, зазначає Шелігацький, митниця не є правоохоронним органом, створеним для боротьби з корупцією. У межах своєї компетентності у рік, про який йдеться в одному з сюжетів (2017), митницею самостійно було ініційовано 52 службових перевірки та 6 службових розслідувань, за якими оголошено 24 догани, звільнено 3 державних службовців. У поточному році завершено 29 перевірок, оголошено 13 доган. На часі триває 3 дисциплінарних провадження, з них 1 порушене на підставі постанови суду, а 2 – ініційовані уповноваженими посадовими особами митниці чи ГУ ДФС в області.

"Я далекий від того, щоб оголошувати Волинську митницю вільною від корупції зоною. У 2017 році, за інформацією обласної прокуратури, до суду було скеровано 11 актів стосовно 11 службових осіб митниці. Вони понесуть своє справедливе і законне покарання. Але нагадую журналістам постулат статті 62 Конституції України: особа вважається невинуватою, доки її вину не буде встановлено обвинувальним вироком суду. Тим більше не можна клеймити увесь майже семисотенний колектив через десяток його службовців, так само як не можна називати кожного громадянина України корупціонером через те, що корупція – це загальнонаціональна проблема", – стверджує керівник.

На відміну від гуманітарних сфер, де суспільний результат вимірюється в інших характеристиках, ефективність роботи митниці як фіскального органу можна простежити у цілком конкретних цифрах.

"У справді скандальному 2016 році Волинська митниця спрямувала в державний бюджет 4,9 млрд грн.. А на початок осені цього року вже маємо 6,2 млрд грн. Так що ніякого скандалу, тільки системна і професійна робота", – додає в.о начальника Волинської митниці ДФС.

Також Євгеній Шелігацький зазначив, що відкритий до спілкування зі ЗМІ та громадськістю щодо суспільно резонансних тем, проте логічною та справедливою вважає вимогу об'єктивності та достовірності у їх висвітленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКА МИТНИЦЯ ОБМІНЮЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЄЮ З ІНОЗЕМНИМИ МИТНИКАМИ

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 грудня 2018
14 грудня 2018
13 грудня 2018
07 грудня 2018
05 грудня 2018
03 грудня 2018
29 листопада 2018
25 листопада 2018
16:00
13:30
23 листопада 2018
22 листопада 2018
20 листопада 2018