Поділитись:

Уляна Супрун радить усім частіше обійматися

Понеділок, 17 вересня 2018, 19:35

Люди часто бояться проявити свої почуття, наприклад, обійняти чи просто подати руку незнайомій людині та інколи навіть своїм близьким.

Натомість науковці стверджують, що така тенденція в нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров'я та самопочуття. Про це пише у Facebook в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Ця своєрідна заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості. Одне з досліджень показало, що звичайний дотик може зменшити відчуття уникнення та покращити настрій. А в деяких випадках навіть зменшити відчуття болю.

Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі є безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності.

У світі тенденція до зменшення фізичного контакту стає дедалі поширеною. Вона не тільки характерна для повсякденного життя людей, але й суттєво впливає на професійні стосунки. Як приклад, в Британії для лікарів було написано рекомендацію менше торкатися своїх пацієнтів та зважати на їхні особисті кордони. Адже не завжди це може правильно інтерпретуватися та часом навіть стати причиною конфлікту.

Відчуття дотику – одне з перших, чому навчається людина та за допомогою якого починає пізнавати світ. У дитинстві ми більш схильні торкатися речей, обійматися чи просто триматися за руки. Втім, стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а подекуди навіть стає нестерпним.

Тому одна корисна рекомендація: при можливості проявляти свої почуття з допомогою дотиків. Це не означає, що потрібно почати обійматися та торкатися всіх навколо. Звісно, треба обов'язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці із собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МУЗИЧНА ТЕРАПІЯ: ЯК МУЗИКА ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ'Я

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2019
01 березня 2019
30 січня 2019
04 січня 2019
20 листопада 2018
31 жовтня 2018
29 жовтня 2018
26 жовтня 2018
25 жовтня 2018
24 жовтня 2018
23 жовтня 2018