Поділитись:

Кабмін визначив 11 документів, які підтверджують місце проживання першачків

Четвер, 20 вересня 2018, 12:30

Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території.

Відповідні зміни до постанови КМУ "Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів" були прийняті 19 вересня 2018 року, – повідомляється на сайті Міносвіти.

Зі слів Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, ухвалені зміни є дуже важливими, адже на наступний рік планується пов'язати механізм першочергового зарахування до першого класу за місцем проживання з обліком дітей, який ведуть на місцях.

"Тобто, якщо в реєстрі буде визначено, що дитина живе на певній території, то вона матиме право в першу чергу бути зарахованою до тієї школи, що закріплена за цією територією. Передбачається, що в кількох великих містах цей реєстр буде електронним і буде пропілотований механізм електронного розподілу місць в школах", – пояснила вона.

Загалом Уряд визначив 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання для включення в реєстр. Це, наприклад, паспорт одного з батьків, довідка про реєстрацію місця проживання, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документ, що засвідчує право власності чи користування житлом, акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

Міністр також зазначила, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, а до обліку дошкільнят не було єдиних вимог. Тепер постанова КМУ урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить, зокрема, краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць в дитячих садочках та школах.

"Узагальнюючи та аналізуючи цю інформацію, на місцях краще розумітимуть перспективу на найближчі кілька років: скільки і коли місць їм треба буде додати в уже діючих закладах, чи, можливо, є потреба у відкритті нових тощо", – зауважила Лілія Гриневич.

Водночас вона нагадала, що залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється. Зняття з вчителів обов'язку щодо всеобучу було закладено ще під час прийняття відповідної постанови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 квітня 2019
15 квітня 2019
12 квітня 2019
11 квітня 2019
09 квітня 2019
08 квітня 2019
28 березня 2019
27 березня 2019
23 березня 2019
22 березня 2019
14 березня 2019
13 березня 2019