Поділитись:

Гнідавський цукровий завод – "тато" жовтого цукру в Україні

Середа, 03 жовтня 2018, 12:51

Коричневий тростинний цукор виробляють переважно цукрові заводи США та Європи. В Україні, де споконвіку традиційною виробничою культурою є цукровий буряк, інтерес до цього продукту з'явився зовсім недавно. Українським "татом" жовтого цукру на сьогодні залишається Гнідавський цукровий завод (ТМ "Солодко").

Хоча багато спеціалістів і стверджують, що справді корисним є винятково тростинне "коричневе золото", проте доведено, що виготовлений із буряку цукор містить не менше корисних речовин, - йдеться на офіційному сайті заводу.

Процес виробництва білого та коричневого цукру, чи то тростинного, чи бурякового походження, практично однаковий, розповіли в Інституті цукру. За винятком того, що для очищення жовтого цукру використовують значно меншу кількість вапна (а деякі світові цукрові заводи взагалі намагаються обходитись без нього).

"Український" асортимент

В Україні коричневий цукор доступний кожному — тобто придбати його досить просто, але недешево. Хоча дехто й досі продовжує думати, що цей продукт наявний лише у дорогих кафе та ресторанах, його можна знайти на поличках великих супермаркетів країни. Щоправда, коштує він задорого, адже переважно імпортується з-за кордону. Поруч із тростинним коричневим імпортним цукром, наприклад ТМ Milford, Sudzucker (що найчастіше зустрічаються в "українському" асортименті), український "негр" "Солодко" коштує вдвоє дешевше.

В асортименті, що пропонують супермаркети своїм споживачам, є і коричневий дрібний цукор, і коричневий кристалізований, коричневий карамельний та навіть коричневий рафінований цукор. Коли і з чим його вживати Деякі фахівці вважають, що, на відміну від білого цукру, коричневий не "знищує" справжній смак напоїв — чаю та кави. Можливо, саме тому в усіх вишуканих ресторанах до цих напоїв вам обов'язково подадуть кілька шматочків коричневого цукру. Залежно від насиченості забарвлення коричневий цукор на світовому ринку отримав різні "кольорові" назви — "демерара", "мусковадо" та "турбінадо".

Демерара (demerara sugar) — це тростинний цукор, що має відносно тверді золотаво–бурі кристалики. Цукор мусковадо (Muskovado sugar) має темно–бурий колір і сильний запах меляси. За розмірами кристалики цього цукру дещо менші від попереднього. А от турбінадо (turbinado sugar) — це світло-золотавий або бурий, частково очищений від меляси завдяки обробці парою, цукор. Кожен із цих видів коричневого цукру використовують як у напоях, так і в різноманітних соусах, приправах, фруктових салатах, кашах, навіть для приготування глінтвейну. Декілька порад від фахівців: — Коричневий цукор набагато чутливіший до вологи, ніж білий. Тому, якщо ви вже відкрили упаковку, краще пересипати цукор у герметичний посуд, аби він "не набрався" зайвої вологи та не став твердим, як камінь. — Упаковку з коричневим цукром можна зберігати у сухому прохолодному місці до року. — Якщо цукор став вологим, спеціалісти рекомендують покласти 100 грамів цукру-піску у чашку, поставити у мікрохвильову піч на 20-30 секунд, а потім перемішати. Цукор має стати сухим та сипучим.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ГНІДАВСЬКИЙ ЦУКРОВИЙ ЗАВОД ПЛАНУЄ ЗАКРИТИ ФІЛЬТРАЦІЙНІ ПОЛЯ

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 січня 2020
07 січня 2020
17 листопада 2019
03 листопада 2019
10 липня 2019
17 червня 2019
04 червня 2019
24 травня 2019
23 квітня 2019
23 березня 2019
19 березня 2019
27 лютого 2019
19 лютого 2019
18 лютого 2019
11 лютого 2019
20:00