Поділитись:

Чи можливо куховарити в Антарктиці? Вчений намагається приготувати їжу при -70°C (фото)

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 01:35

Вчений-експериментатор Кіпріен Версо зараз працює на найбільш віддаленій науковій базі світу – антарктичній станції "Конкордія".

Кіпріен Версо><span class=Кіпріен Версо

Він – гляціолог (фахівець з криги) та астробіолог (науковець, що вивчає можливість існування живих організмів у космосі та на інших планетах, крім Землі. Ця наука розглядає вплив на можливо існуючих організмів космосу гравітації, температури, життя у вакуумі), пише Українська правда. Життя з посиланням на Bored Panda.

Коли Кіпріен не дуже зайнятий збиранням зразків і дослідженнями, то веде власний блог.

Там він ділиться своїм досвідом життя в екстремальних умовах, адже науковець разом з командою – дванадцятьма вченими, техніками, кухарем та лікарем – живуть на базі, де настільки холодно, що навіть бактерії не можуть вижити.

9 місяців на рік, коли триває у цьому місці зима, до вчених неможливо дістатися, як і їм покинути станцію.

Просто заради веселощів Кіпріен вирішив вийти на вулицю і спробував покуховарити, фіксуючи це на фото:

Раклет — швейцарська національна страва, яке, як і фондю, готується з розплавленого жирного сиру><span class=Раклет — швейцарська національна страва, яке, як і фондю, готується з розплавленого жирного сиру

"У нас закінчилася свіжа їжа на початку зими тут (оскільки у нас немає поповнення від початку лютого до початку листопада), тому їмо, в основному, заморожені продукти. З огляду на те, що температура ніколи не буває плюсовою, ми просто зберігаємо її в контейнерах назовні".

Нутелла><span class=Нутелла

Через брак кисню та пустельний ландшафт вчені почуваються, ніби на іншій планеті.

Типу смажені яйця><span class=Типу смажені яйця

"Це найхолодніше місце на Землі, де температура взимку може опускатися до -80°C, – пояснив він. – Ми знову бачимо Сонце після трьох місяців, за які воно навіть не виходить на наш горизонт. Повітря дуже сухе і бідне на кисень".

Незважаючи на такі умови, Конкордія приваблює науковців з різних галузей – астрономії, людської фізіології (Європейське космічне агентство використовує станцію для проведення дослідження можливих наслідків тривалого перебування людини в умовах довгих космічних польотів. Надзвичайно суворі умови в околицях Конкордії максимально наближені до умов, у яких перебуватимуть астронавти під час довгих космічних польотів), кригознавства, наук про атмосферу та геофізики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В УКРАЇНІ ДОЗВОЛИЛИ ВСТАНОВЛЮВАТИ ЛІЧИЛЬНИКИ ТЕПЛА В СТАРИХ БУДИНКАХ

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 лютого 2019
04 лютого 2019
31 січня 2019
14 січня 2019
13 січня 2019
10 січня 2019
09 січня 2019
07 січня 2019
05 січня 2019
26 грудня 2018
14:27
25 грудня 2018
20 грудня 2018
18 грудня 2018