Поділитись:

Бюджети тергромад витрачаються на зарплати чиновників місцевого розливу, – мер Нововолинська

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 13:30

Майже половина власних доходів до бюджетів волинських тергромад витрачається на утримання самого апарату ОТГ.

Про це в мережі Facebook написав Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков.

Зі слів Віктора Сапожнікова, згідно з аналізом Волинського обласного Центру розвитку місцевого самоврядування, витрати на управління (утримання апарату) навколишніх ОТГ становлять майже половину власних доходів їх бюджетів: у Поромівській ОТГ – 32,25 %, Литовезькій ОТГ – 43,08 %, Павлівській ОТГ – 49,68 %.

"Замість того, щоб об'єднуватись у дійсно спроможні громади з потужним адміністративним центром, місцеві чиновники роздули величезні управлінські апарати у кожній окремій ОТГ", – зазначив мер Нововолинська.

Як зазначив Віктор Сапожніков, у Литовежі мали облаштувати великий сільськогосподарський ринок, куди мали б їздити і нововолинці, а також індустріальний парку на 30 га землі. А в Поромівський ОТГ обіцяли збудувати крохмальний завод та теплову електростанцію. Голова Павлівської ОТГ хотів забрати на фінансування громади профілакторій шахтарів.

"Аналізуючи такі грандіозні плани, виникає одне логічне запитання – яким коштом вони збираються їх реалізовувати, коли майже половина доходів на їхнє утримання?" – зауважив міський голова Нововолинська.

Як міський голова Віктор Сапожніков неодноразово вів перемовини щодо об'єднання навколишніх сільських рад із Нововолинськом – потужним центром зі всією необхідною інфраструктурою. Однак йому відмовили, аргументуючи це тим, що місто забере у селян землю, зіпсує екологію, позакриває школи.

"Хочеться запитати у селян, чи для того ви об'єднувалися в ОТГ, щоб забезпечувати зарплатнею місцевого розливу чиновників, яких почергово ловлять на грошових махінаціях? Занедбані клуби та постійно закриті бібліотеки, низький рівень освітніх закладів, неоснащені ФАПи – жодних суттєвих змін для селян децентралізація не принесла. Вбачається, що ефективною вона виявилась лише для місцевих чиновників", – резюмував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "БІЛІ ПЛЯМИ" НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНІЙ КАРТІ ВОЛИНІ ПОМАЛУ ЗНИКАЮТЬ

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 лютого 2020
06 лютого 2020
05 лютого 2020
01 лютого 2020
20 січня 2020
06 січня 2020
22 грудня 2019
05 грудня 2019
29 листопада 2019
15 листопада 2019
06 листопада 2019
13:18