Поділитись:

Бюджети тергромад витрачаються на зарплати чиновників місцевого розливу, – мер Нововолинська

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 13:30

Майже половина власних доходів до бюджетів волинських тергромад витрачається на утримання самого апарату ОТГ.

Про це в мережі Facebook написав Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков.

Зі слів Віктора Сапожнікова, згідно з аналізом Волинського обласного Центру розвитку місцевого самоврядування, витрати на управління (утримання апарату) навколишніх ОТГ становлять майже половину власних доходів їх бюджетів: у Поромівській ОТГ – 32,25 %, Литовезькій ОТГ – 43,08 %, Павлівській ОТГ – 49,68 %.

"Замість того, щоб об'єднуватись у дійсно спроможні громади з потужним адміністративним центром, місцеві чиновники роздули величезні управлінські апарати у кожній окремій ОТГ", – зазначив мер Нововолинська.

Як зазначив Віктор Сапожніков, у Литовежі мали облаштувати великий сільськогосподарський ринок, куди мали б їздити і нововолинці, а також індустріальний парку на 30 га землі. А в Поромівський ОТГ обіцяли збудувати крохмальний завод та теплову електростанцію. Голова Павлівської ОТГ хотів забрати на фінансування громади профілакторій шахтарів.

"Аналізуючи такі грандіозні плани, виникає одне логічне запитання – яким коштом вони збираються їх реалізовувати, коли майже половина доходів на їхнє утримання?" – зауважив міський голова Нововолинська.

Як міський голова Віктор Сапожніков неодноразово вів перемовини щодо об'єднання навколишніх сільських рад із Нововолинськом – потужним центром зі всією необхідною інфраструктурою. Однак йому відмовили, аргументуючи це тим, що місто забере у селян землю, зіпсує екологію, позакриває школи.

"Хочеться запитати у селян, чи для того ви об'єднувалися в ОТГ, щоб забезпечувати зарплатнею місцевого розливу чиновників, яких почергово ловлять на грошових махінаціях? Занедбані клуби та постійно закриті бібліотеки, низький рівень освітніх закладів, неоснащені ФАПи – жодних суттєвих змін для селян децентралізація не принесла. Вбачається, що ефективною вона виявилась лише для місцевих чиновників", – резюмував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "БІЛІ ПЛЯМИ" НА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНІЙ КАРТІ ВОЛИНІ ПОМАЛУ ЗНИКАЮТЬ

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 квітня 2019
11 квітня 2019
20 березня 2019
15 березня 2019
11 березня 2019
01 березня 2019
27 лютого 2019
18 лютого 2019
15 лютого 2019
14 лютого 2019
01 лютого 2019
25 січня 2019