Поділитись:

"В Україні відбувається те, що й у притчі про блудного сина", – протоієрей про церковне питання

Неділя, 14 жовтня 2018, 14:00
1018
0
0
1

В Україні відбувається те, про що Христос говорив у притчі про блудного сина, якщо говорити в тому дискурсі, яким оперує так званий Московський патріархат.

Про це в ефірі ток-шоу "Протилужений Погляд LIVE" 12 жовтня заявив протоієрей Української православної церкви Київського патріархату Віктор Пушко.

"Притча завершується тим, що блудний син повертається до лона батька. І батько безмежно радіє, приймаючи і обіймаючи його в батьківські обійми. Ти часом старший син обурюється і на брата, і на батька, мовляв, як же так, блудний син був мертвий і ожив, повернувся. Подібна ситуація відбувається у нашому церковному середовищі. Знімається анафема, в лоно церкви до єдиної чаші легітимно, канонічно повертається велика частина вірян, опускаючи моменти щодо єпископату, щодо патріарха. Головне – це мільйони вірян, яких відмовлялися причащати, яким не визнавали хрещення, вінчання, яких змушували перевінчуватися чи перехрещуватися. Виявляється, що все це було нечинне. Отож, замість того, аби радіти, як батько, який розпростер свої батьківські обійми, брати наші уподібнюються тому брату, який скаржиться і відвертається і від брата, і від батька. Дуже подібно чинить і "Московський патріархат". Вірю і сподіваюся, що це не все духовенство, якась частина", – зазначив священнослужитель.

Нагадаємо: також Віктор Пушко вважає, що суперечності щодо об′єднання церков в Україні виникають через незгоду з боку Росії.

Як повідомляли раніше: 11 жовтня Синод Вселенського патріархату схвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Після рішення Синоду Вселенського патріархату щодо надання Томосу про автокефалію буде скликано у Києві Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

1018
0
0
Надрукувати
мітки:
1 коментарів
Ну ну
14.10.2018 20:29

Матв. 7:21—23: «Не кожен, хто каже до Мене: «Господи, Господи!» увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі. Багато-хто скажуть Мені того дня: «Господи, Господи, хіба ми не Ім’ям Твоїм пророкували...?» І їм оголошу Я тоді: «Я ніколи не знав вас... Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!»

0
0
16 листопада 2018
15 листопада 2018
14 листопада 2018
13 листопада 2018
#Сім_сорок: дика мода на тварин
Пам’ятаєте раніше в усіх нічний клубах країни, чи модних закладах ...
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...