Поділитись:

В ОДА придумали, де взяти гроші на зарплати медиків і освітян

Середа, 24 жовтня 2018, 15:05

Останні кілька місяців пріоритетом державної виконавчої влади в області була робота з попередження виникнення заборгованості оплати праці в медичній та освітній галузях.

Через недостатній фінансовий норматив, застосований при розрахунку обсягу медичної субвенції, а також неврахування у формулі освітньої субвенції поділу на класи, індивідуальної форми навчання та зростання кількості учнів незабезпеченість коштами на зарплатню педагогічним та медичним працівникам на початок року становила, відповідно, 92,7 і 55,2 млн. гривень, – повідомляє віддділ інформаційної політики ОДА.

Окрім упорядкування шкільної мережі і оптимізації лікарняного ліжкового фонду, для вирішення проблеми були також спрямовані власні ресурси місцевих бюджетів, переглянуто та перерозподілено між бюджетами територій цільові субвенції. Як результат: станом на сьогодні додаткова потреба на заробітну плату педагогічних працівників становить 53,5 млн грн, медичних – 44,2 млн. гривень.

Крім того, бракує 6 млн грн для забезпечення інсуліном хворих на цукровий і нецукровий діабет та 10,9 млн гривень – на проведення гемодіалізу волинянам з нирковою недостатністю. Є суттєва потреба у коштах для розрахунків за надані пільги і субсидії населенню.

"Була створенна моніторингова група, яка ретельно проаналізувала використання бюджетних асигнувань по усіх напрямках", – зауважує голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Результат: на кінець року в області прогнозується економія обсягом понад 208 мільйонів гривень. Це бюджетні залишки, які, за багаторічною традицією, невикористаними поверталися в державну скарбницю. Волинь пропонує відмовитися від такої практики і перерозподілити ці лишки на актуальні потреби краю. Є позиція Президента України щодо фінансової незалежності територіальних громад. Тому пропозиції цілком співзвучні із президентською концепцією децентралізації. Саме з цією мотивацією Волинь звернулася в Кабінет Міністрів України, аби вони погодили перерозподіл цих коштів.

Зі слів Олександра Савченка, ініціатива дозволить уповні забезпечити фінансами зарплатню працівникам освітньої і медичної галузей, лікування хворих на діабет та ниркову недостатність, а також додатково спрямувати 93,6 млн грн для розрахунків за надані населенню пільги та субсидії.

"Головам міст та ОТГ я демонструю приклад ефективного бюджетування. Децентралізація – це те, до чого ми усі прагнули. Але збільшення повноважень означає і збільшення відповідальності. Від голів я вимагаю не лише господарського, а й державницького підходу до розподілу своїх бюджетних асигнувань. Він полягає не в очікуванні додаткових грошей "з верху", а в пошуку альтернативи і найефективніших рішень для задоволення потреб громад. Це, окрім іншого, буде визнанням того, що всі ми як суспільство відповідальні одне за одного", – резюмував голова облдержадміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРОШЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ ОСВІТЯНАМ НЕМА, – МІНФІН

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 квітня 2019
19 квітня 2019
17 квітня 2019
15 квітня 2019
14 квітня 2019
10 квітня 2019
09 квітня 2019
08 квітня 2019
06 квітня 2019
03 квітня 2019
02 квітня 2019