Поділитись:

В ОДА придумали, де взяти гроші на зарплати медиків і освітян

Середа, 24 жовтня 2018, 15:05
422
0
0
0

Останні кілька місяців пріоритетом державної виконавчої влади в області була робота з попередження виникнення заборгованості оплати праці в медичній та освітній галузях.

Через недостатній фінансовий норматив, застосований при розрахунку обсягу медичної субвенції, а також неврахування у формулі освітньої субвенції поділу на класи, індивідуальної форми навчання та зростання кількості учнів незабезпеченість коштами на зарплатню педагогічним та медичним працівникам на початок року становила, відповідно, 92,7 і 55,2 млн. гривень, – повідомляє віддділ інформаційної політики ОДА.

Окрім упорядкування шкільної мережі і оптимізації лікарняного ліжкового фонду, для вирішення проблеми були також спрямовані власні ресурси місцевих бюджетів, переглянуто та перерозподілено між бюджетами територій цільові субвенції. Як результат: станом на сьогодні додаткова потреба на заробітну плату педагогічних працівників становить 53,5 млн грн, медичних – 44,2 млн. гривень.

Крім того, бракує 6 млн грн для забезпечення інсуліном хворих на цукровий і нецукровий діабет та 10,9 млн гривень – на проведення гемодіалізу волинянам з нирковою недостатністю. Є суттєва потреба у коштах для розрахунків за надані пільги і субсидії населенню.

"Була створенна моніторингова група, яка ретельно проаналізувала використання бюджетних асигнувань по усіх напрямках", – зауважує голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Результат: на кінець року в області прогнозується економія обсягом понад 208 мільйонів гривень. Це бюджетні залишки, які, за багаторічною традицією, невикористаними поверталися в державну скарбницю. Волинь пропонує відмовитися від такої практики і перерозподілити ці лишки на актуальні потреби краю. Є позиція Президента України щодо фінансової незалежності територіальних громад. Тому пропозиції цілком співзвучні із президентською концепцією децентралізації. Саме з цією мотивацією Волинь звернулася в Кабінет Міністрів України, аби вони погодили перерозподіл цих коштів.

Зі слів Олександра Савченка, ініціатива дозволить уповні забезпечити фінансами зарплатню працівникам освітньої і медичної галузей, лікування хворих на діабет та ниркову недостатність, а також додатково спрямувати 93,6 млн грн для розрахунків за надані населенню пільги та субсидії.

"Головам міст та ОТГ я демонструю приклад ефективного бюджетування. Децентралізація – це те, до чого ми усі прагнули. Але збільшення повноважень означає і збільшення відповідальності. Від голів я вимагаю не лише господарського, а й державницького підходу до розподілу своїх бюджетних асигнувань. Він полягає не в очікуванні додаткових грошей "з верху", а в пошуку альтернативи і найефективніших рішень для задоволення потреб громад. Це, окрім іншого, буде визнанням того, що всі ми як суспільство відповідальні одне за одного", – резюмував голова облдержадміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРОШЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ ОСВІТЯНАМ НЕМА, – МІНФІН

422
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
20 листопада 2018
10:36
19 листопада 2018
#Сім_сорок: дика мода на тварин
Пам’ятаєте раніше в усіх нічний клубах країни, чи модних закладах ...
#Сім_сорок. Штраф за неготовність до снігу
Доки грім не гряне – дядько не перехреститься. Вислів далеко ...
#Сім_сорок. "Пенсійний фонд" чи "молоде-зелене": медицина по-українськи
До якого лікаря ви підете на прийом – молодого спеціаліста ...
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...