Поділитись:

Україна знову прийшла на вечірку, коли сусіди вже викликають поліцію, – Сергій Фурса

Четвер, 25 жовтня 2018, 18:50

Українська влада звикла відкладати складні рішення, навіть якщо вони необхідні. Так сталося і з реалізацією програми МВФ, зокрема щодо збільшення ціни на газ.

Про це розповів економіст Сергій Фурса у Facebook.

Реалізація вимог програми МВФ була неминуча. Зі слів експерта, гроші у державному потоці закінчуються до нового року. І це було зрозуміло ще рік тому.

"Відповідно, раціональна логіка говорить тобі, що співпраця з МВФ неминуча. І ця ж логіка говорить тобі про те, що краще зробити неприємні речі відразу... Можна скільки завгодно затягувати з прийняттям антикорупційного суду, але навіщо ж залишати собі зростання тарифів на останнє півріччя перед виборами? Більш того, рік тому можна було відбутися невеликим зростанням, зробити + 10 %... + 15 % і забути. А тепер все набагато складніше. Раціональна логіка говорить, що треба прийняти рішення якомога швидше, пережити неприємний період і йти далі. Але ірраціональна поведінка затягує ухвалення рішення максимально, зазначає Сергій Фурса. – Замість активних дій, українська влада вважає за краще сидіти на березі річки і чекати. Може, саме розсмокчеться. І адже зрозуміло з самого початку, що не розсмокчеться".

У результаті – істерика через зростання тарифів, яка взагалі не потрібна владі перед виборами.

"Істерика, якої не було 2 роки тому, коли підняли тарифи в 2 рази. Істерика, якої не було б рік тому, коли питання зростання тарифів було актуальним. Чому? Та тому що до виборів було далеко, і популістам було б лінь старатися. А тепер є стимул. І тепер істерика. І тепер кожен міський божевільний вважає своїм обов'язком приходити в ефіри і розповідати свою думку про ціноутворення на газ, МВФ і світі фінансів", – пояснив експерт.

Через нестачу фінансів уряд змушений шукати гроші тоді, коли ситуація на світових ринках не сприяє цьому.

"Україна знову прийшла на вечірку, коли сусіди вже викликають поліцію. І в результаті ринкова прибутковість, ринкова ціна за залучення боргу, вже істотно змінилася. І платити треба більше. У тому числі і за власний політичний ризик, адже до виборів залишилося зовсім небагато і інвестори включають в ціну розміщення ймовірність перемоги популістів, які, звичайно ж, використовують сповна можливість попіаритися на цій високій ставці залученого боргу, що знову ж таки збільшить ще на трохи ймовірність їх перемоги", – додає Фурса.

Але влада, зі слів експерта, винна сама, бо дозволила це зробити, дотягнувши до останнього і не залишивши собі вибору.

"І так відбувається постійно. І найцікавіше, що завжди, адже призводить до проблем. Абсолютно завжди. Але люди продовжують поводитися ірраціонально, створюючи проблеми і собі і всім нам. Просто тому що "я подумаю про завтра" завжди призводить до проблем, що у перукарів, що у чиновників. Такий він, український дзен", – резюмує Сергій Фурса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕФОЛТ АБО ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ: ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ, ЩО КРАЩЕ

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 вересня 2019
15 вересня 2019
14 вересня 2019
13 вересня 2019
10 вересня 2019
07 вересня 2019
03 вересня 2019
26 серпня 2019
22 серпня 2019
19 серпня 2019
16:02