Поділитись:

Філарет попросить Верховну Раду перейменувати УПЦ МП

Субота, 03 листопада 2018, 16:14

Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням ухвалити закон про Єдину Православну Церкву в Україні, а також про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на «Російську православну церкву» в Україні.

Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

«Чого ми будемо вимагати? Це щоб в Україні була одна українська православна церква і щоб РПЦ не ховалася під назвою «українська», будучи по суті російською. І тому ми будемо просити Верховну Раду, щоб вона прийняла закон про те, що в Україні одна українська православна церква, а друга православна церква повинна називатися російською церквою. Тим більше, богослужіння звершують церковнослов’янською мовою, проповідь – російською мовою, захищають інтереси на сході російські», – зазначив предстоятель УПЦ КП.

Він також наголосив, що об’єднана українська церква називатиметься «Українська православна церква».

«Назва буде «Українська православна церква». Друга назва буде «Київський патріархат», – сказав Філарет.

Раніше архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря заявив, що Верховна Рада має ухвалити закон, за яким Українська православна церква "Московського" патріархату має змінити офіційну назву на Російська православна церква.

Нагадаємо: зі слів архієрея Константинопольської церкви, представника Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков Іова (Гечі), нова церква буде називатися Православна церква в Україні, незважаючи на те, що представники Київського патріархату наполягають на назві "Українська православна церква".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 червня 2019
24 червня 2019
21 червня 2019
20 червня 2019
19 червня 2019
15 червня 2019
10 червня 2019
06 червня 2019
05 червня 2019
14:00
31 травня 2019