Поділитись:

Сучасна вентиляція у школах і дитсадках може стати обов'язковою

Вівторок, 06 листопада 2018, 08:10

Сучасні вентиляційні системи в українських школах та дитсадках можуть стати обов’язковими.

Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, – повідомляє "Урядовий портал".

Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вивчається можливість обов’язкового встановлення сучасних вентиляційних систем, зокрема з використанням рекуператора, при будівництві та реконструкції шкіл та дитячих садків. Це дозволить постійно забезпечувати приміщення свіжим повітрям, що сприятиме створенню комфортних умов для навчання та виховання.

“Доросла людина витрачає близько 25 кубічних метрів повітря на годину, діти трохи менше. І якщо більшу частину свого часу вони проводять у закритих приміщеннях без свіжого повітря, наприклад, у шкільних кабінетах на уроках, їх самопочуття і настрій починає погіршуватися. Може з’явитися млявість, головний біль і навіть депресія. Ефективні системи вентиляції в таких випадках мають бути обов’язковими”, – зазначив він.

Рекуператор – сучасний метод забезпечення постійної та ефективної вентиляції в закритих приміщеннях. Він не витрачає енергію на підігрів отриманого повітря, а зберігає тепло, яке надходить від повітря, що виводиться. Крім того, такі системи можуть видаляти надлишкову вологу, сторонні запахи та вуглекислий газ.

Лев Парцхаладзе зазначив, що впровадження цих змін сприятиме створенню комфортних умов для навчання дітей та підвищення їх успішності. Це підтверджують і результати міжнародних професійних досліджень. Так, вчені Манчестерського університету відзначають, що якість повітря, температура та освітлення на 50% підвищують продуктивність роботи учнів і вчителів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 травня 2019
12:00
20 травня 2019
17 травня 2019
16 травня 2019
15 травня 2019
14 травня 2019
11 травня 2019
16:51