Поділитись:

Супрун розповіла, скільки молока можна пити

Четвер, 08 листопада 2018, 19:32

Молоко та молочні продукти – те, що є в нашому раціоні від народження, та досить звична для нас їжа. Водночас існує багато міфів та тверджень щодо користі та шкоди молока, і в цілому щодо його природності для організму людини.

Про це у Facebook повідомляє в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун

Як йдеться у повідомленні, деякі дослідження вказують, що корисна мутація, яка дала нам можливість без проблем споживати молоко, відбулась, з точки зору еволюції, відносно недавно – приблизно в період одомашнення корів та кіз. З того часу молоко стало важливою складовою раціону, як хороше джерело поживних речовин, кальцію та вітаміну D.

Молоко містить молочний цукор – лактозу, і для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються в кишківнику та засвоюються нашим організмом. Якщо така схема в організмі не спрацьовує – цукор не всмоктується і дістається мікроорганізмам нашої мікробіоти. Вони споживають лактозу та утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом при непереносимості лактози.

Вироблення лактоази відбувається у всіх ссавців у ранньому віці, водночас її активність з віком часто знижується. Тому “сприйняття” молока та молочних продуктів відбувається у всіх людей по-різному.

На сьогодні близько 75 % дорослого населення мають знижену здатність перетравлювати лактозу в дорослому віці. Картина також різниться і глобально – лактозна непереносимість характерна для більш ніж 90 % жителів північноамериканського континенту та Китаю, а на півночі Європи – люди перетравлюють її найкраще.

Якщо ж у вас є проблеми із засвоєнням лактози, експерти радять: 

  • Надавати перевагу молочним продуктам без лактози (продукти майже не відрізнити на смак, втім безлактозні можуть бути трохи дорожчі).
  • Споживати мало молочних продуктів, проте регулярно.

Як приклад, Супрун наводить дослідження Американського національного інституту здоров‘я. У ньому вказано, якщо вживати за один прийом їжі не більше 12 г лактози (приблизно 1 чашка молока, або 2 чашки йогурту), то симптоми лактозної недостатності будуть мінімальні, чи не спостерігатимуться. 

У деяких дослідженнях вказано, що якщо є непереносимість лактози, існує сенс в помірних кількостях, але часто вживати кисломолочні продукти, що містять живі лактобацили та біфідобактерії. Адже саме вони здатні переробляти лактозу із найменшим газоутворенням.

Людям, які не мають проблем з непереносимістю лактози, все одно варто пам’ятати, що слід дотримуватися помірності при споживанні продуктів з молока, особливо, з високою жирністю.

Існують різні рекомендації щодо вживання молочних продуктів. Світові організації в галузі харчування рекомендують вживання 2-3 порцій молочних продуктів в день (одна порція, в даному випадку, прирівнюється до приблизно склянки рідкого продукту, або 40 г – для твердого сиру).

Молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону. Якщо ви відчуваєте дискомфорт після вживання таких продуктів, варто проконсультуватися зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не можна зовсім відмовлятися від хліба чи картоплі

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 січня 2019
18 січня 2019
16 січня 2019
13 січня 2019
11 січня 2019
17:40
09 січня 2019
08 січня 2019
03 січня 2019
29 грудня 2018
27 грудня 2018
24 грудня 2018
22 грудня 2018