Поділитись:

Лучанка - принцеса Таїланду: презентація особливої книги (фото)

Субота, 10 листопада 2018, 07:26

У Волнському краєзнавчому музеї відбулася презентація українського видання таїландського бестселлеру "Катя і принц Сіаму", – розповідає Перший.

Це книга про лучанку Катерину Десницьку, яка стала дружиною принца Таїланду. Також офіційно відкрили виставку світлин «Катерина Таїландська».

Захід розпочався із читання листів, які писали один одному Катерина та принц Чакрабонґсе. Їхні ролі виконали начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська та директор фестивалю «Anna de Kyiv Fest» та засновник видавництва «Пінзель» Федір Баландін.

Опісля слово взяли посадовці. Голова Волинської ОДА Олександр Савченконасамперед привітав усіх з Днем культури, зауваживши, що людина або культурна, або не зовсім людина.

«Мені здається, що будь-яка українка могла зачарувати будь-якого принца. Жінки, які народжуються в Україні, завжди знають, що таке досягнення і що таке мета. Інколи чоловіки менше цього знають. Що мене найбільше в листі вразило, що дівчина пішла на такий серйозний крок – поїхати кудись, але цікавиться: а як там в Києві про мене кажуть?» - сказав він.

Почесний Консул Королівства Таїланд в Україні Михайло Радуцький розповів, що в Таїланді не дуже однозначне ставлення до постаті Катерини. Це пов’язане з тим, що вона була «не королівської крові», спочатку увійшла у королівську родину, а потім за власним бажанням її покинула.

«Мені було не дуже приємно, що ця книга є всіма мовами світу, а українською мовою не було. Це перша книга, яка перекладена українською з тайської мови», - зауважив Михайло Радуцький.

За словами Консула, це не перша книга про Катерину Десницьку. «Катя і принц Сіаму» - документальна, а ще є художні. На основі однієї з таких книг зняли фільм. Щоправда, Катерина в ньому є лише прототипом, бо жінка в ній не українка, а англійка, а кіно називається «Анна і король».

Михайло Радуцький також подякував волинянам за те, що допомогли організувати виставку.

Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт сказав, що книга буде приємним відкриттям для всіх.

Директор музею Анатолій Силюк наголосив, що музею дуже важливо приймати в себе виставковий проект. Катерина Теліпська додала, що Луцьк – це місце сили лучанки-принцеси.

Вона сказала, що їй хотілось би, аби поруч з іменами відомих лучанок завжди згадували принцесу Катерину Десницьку.

«Вона була настільки сміливою у своїй любові, відчайдушною у своїй гордості і такою незламною у своїх переконаннях. Принц для неї став просто чоловіком, який вартий або не вартий її любові. Сьогодні Катерина Десницька повернулася додому», - зауважила Катерина Теліпська.

Після завершення офіційної частини присутні розглядали фото та робили знімки на пам'ять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛОДИМИР ЛИС І НАДІЯ ГУМЕНЮК ПРЕЗЕНТУЮТЬ У ЛУЦЬКУ СВОЇ НОВІ КНИГИ

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 березня 2020
17 березня 2020
16 березня 2020
11 березня 2020
05 березня 2020
04 березня 2020
10:00
02 березня 2020
19 лютого 2020
31 січня 2020
29 січня 2020
27 січня 2020