Поділитись:

Уже наші діти школярі, а спорзалу все нема: у Смолярах 20 років недобудовують школу (фото)

Вівторок, 20 листопада 2018, 23:26

Понад 20 років у селі на Волині влада не може добудувати спротзал у школі та дитячий садочок, – розповідає інформаційне агентство Волинські Новини.

У Смолярах школу побудували у 1995 році. Поспішаючи прийняти перших учнів, спортивний зал залишили недобудованим. За словами директора школи Тамари Глови, влада обіцяла, що обов’язково добудує, коли надійдуть кошти. З часу тих обіцянок минуло понад 20 років, а спортзалу усе немає. Дерев’яні віконні рами уже давно перегнили, а на скло і натяку не залишилося.

Днями депутат Волинської обласної ради від УКРОПу Михайло Імберовський відвідав школу села Смолярі.

«Нині у нашій школі навчається 163 учні. Відсутність спортзалу залишається найбільшою проблемою. У невеликій ігровій кімнаті, де в холодну пору року проходять уроки фізичного виховання, дітям ніде розминутися. З року в рік ми чуємо слова про те, що спершу потрібно вирішити одну проблему, а згодом іншу. Так, і чекаємо уже стільки років», — розповіла Тамара Глова.


Як виявилося, з 1995 року чекають місцеві жителі і на дитячий садочок. У селі жартують у багатьох випускників школи уже дітки школярі, а дошкільнятам усе ніде здобувати перші знання. Ремонтні роботи у приміщенні відновили у 2013 році. Однак, завершити будівництво так і не вдалося. Упродовж двох останніх років жодних ремонтних робіт у дитсадку не проводили. Попри це уже два роки опалювальний сезон у порожньому двоповерховому приміщенні розпочинають вчасно.


«Загалом у Смолярах живе 90 дошкільнят, 20 із них навчаються у пристосованих приміщеннях школи. Тут вони усього 3 години на день.
 

Батьки нарікають, що такий дитсадок проблеми не вирішує, адже після обіду за дитиною теж треба дивитися», — розповіла виконувач обов’язків завідувача дитсадка Ірина Барчук.Михайло Імберовський запевнив, що осторонь проблем закладів освіти у жодному разі не залишиться.

«На жаль, чинна виконавча влада вирішує питання будівництва шкіл та садочків не комплексно, а точково. Можновладці реагують лише тоді, коли люди виходять страйкувати, а коли мовчать, як у Смолярах, то нікому і діла немає. У 2016 році обласна рада із скудного обласного бюджету виділила на садочок 800 тис. грн в надії, що свою лепту у фінансування внесе державний бюджет у вигляді субвенції з ДФРР, або народний депутат по 21 виборчому округу. На жаль, ці сподівання виявились марними. То ж були використані лише ці кошти. Навіть для розрахунку з підрядником у 2017 році кошти шукали у районному бюджеті, а це 60 тисяч гривень. Нині, щоб закінчити будівництво необхідно оновлювати проектно-кошторисну документацію і подавати на фінансування з ДФРР у 2020 році, або за рахунок субвенції на розвиток новоствореної Старовижівської ОТГ. Звичайно, існує й третій, найлегший, шлях — субвенція на соціально-економічний розвиток. У будь-якому випадку я не залишу цей недобуд без уваги. Шукатимемо шляхи вирішення спільно з громадою», — підсумував Михайло Імберовський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпека в Інтернеті: Google розробив безплатний курс для школярів

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 травня 2019
20 травня 2019
17 травня 2019
16 травня 2019
15 травня 2019
14 травня 2019
13 травня 2019
11 травня 2019
16:51
08 травня 2019