Поділитись:

Депутати й голоси: фоторепортаж із сесії Луцькради

П'ятниця, 30 листопада 2018, 10:35

Минули ті часи, коли Григорій Пустовіт сидів у депутатському кріслі у першому ряду сесійної зали, де розмістилася фракція «Батьківщини» у Луцькраді, і звідти розбирав на молекули кожен проект рішення, що розглядався. Тоді він завжди вносив правки – від граматичних до лексичних – і вганяв у червону фарбу неграмотних працівників міської ради.

Нині він сидить на найпочеснішому місці в сесійній залі – кріслі міського голови, щоправда, з уточненням в.о., і лише відпускає різні жартики до депутатки від фракції «Самопоміч» Алли Надточій, яка, своєю чергою, завжди знаходить, що сказати у відповідь. Щоправда, на сесії Луцькради, яка відбулася 29 листопада, жартів було менше, та й, забігаючи наперед, можна сказати, що і сесія завершилася, коли ще навіть надворі як слід не стемніло.

Хоча початок такого швидкого закінчення не віщував, втім розгойдувалися ой як довго, визначаючись, в якому порядку розглядатимуть питання.

Гроші на житло атовцям та дах для лучан

Повикидавши трохи проектів рішень на доопрацювання, депутати швидко затвердили проект рішення про виконання бюджету Луцька за дев'ять місяців, а тоді вже перейшли до звичних змін до бюджету. І ось тут почалося.

Традиційно на трибуну піднялася начальниця управління бюджету та фінансів Лілія Єлова, яка розповіла, скільки коштів, куди і чому саме туди перекидається.

Вона зауважила, що депутат Андрій Покровський дав один мільйон гривень на програму співфінансування житла учасникам  АТО. Також на цю програму було спрямовано 1,2 мільйона гривень коштів із бюджету міста.

Каменем спотикання стали 26 тисяч гривень, які просили дофінансувати з бюджету міста мешканці будинку на Грабовського, 9, яким треба поремонтувати дах будинку.

Депутат Алла Надточій сказала, що чула від мешканців потребу в сумі 41 тисяча гривень. Тому й запропонувала довиділити ще 15 тисяч гривень.

«Ну, Алла Володимирівна, навіть з цими 15-ма тисячами не виходить 41 тисяча», – скористався можливістю завести діалог Григорій Пустовіт, а тоді (певне, додавши усно ще раз) зашарівся.

Ось так у суперечках незчулися, як добралися і до «земельних» питань, і з гордо піднятою головою до трибуни подався доповідати начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала.

Люди не повинні страждати через депутатський сечовий міхур

Втім стрілки годинника невпинно наближалися до позначки 13:00, що означало, що пора перерватися на обідню перерву. Після неї депутатів, як завжди, не можна було дорахуватися. І коли їх ледь зібралося для кворуму, в ході розгляду «земельного» питання знову виявилося, що в залі їх недостатня кількість.

«Ну запросіть в залу депутатів! Люди не повинні страждати через те, що в когось не витримує сечовий міхур», – звернувся Григорій Пустовіт до начальниці віділу секретаріату Тетяни Касьянової.

«Їх немає», – розвела руками Тетяна Касьянова. Поки Сергій Шабала розповідав про нюанси земельної ділянки, відсутні депутати підійшли. Проте голосів все одно не набралося достатньо.

«От людина не буде платити податки! Супер! 711 тисяч гривень недоотримає бюджет! Це ваша перемога», – звернувся трохи сердито до депутатського корпусу в.о. міського голови.

Щоправда, ТОВ «Житловий квартал»  (знамениті скандальні теплиці на Рівненській, 119  та ділянки під і поряд з ними, на які, зі слів депутата Сергія Були, можна виносити розсаду з теплиць) змінили цільове призначення земельної ділянку під багатоквартирну забудову.

Також вже традиційно і зі скрипом депутатська більшість проштовхнула проект рішення щодо затвердження детального плану території в межах вулиці Даньшина-Ошуркевича, де в зоні індивідуальної забудови вже три місяці, як вириті котловани під багатоповерхівки. Втім після цього рішення, то вже буде не дивина. Адже тепер, як в тому епізоді з фільму Гайдая про штани, зона індивідуальної забудови перетворюється… перетворюється зона…в багатоквартирну!

Всі – в "бюджетну" комісію!

Під кінець сесії активізувалися і «свободівці», які вступилися за маршрут № 251 «Підгайці-Забороль», та марно. Маршрутка з січня не їздитиме центральними вулицями Луцька.

Тоді ж згадали ще за одного нового  «свободівця» – депутата Андрія Білана, який мав увійти в склад комісії комунального майна та приватизації.

Заодно й депутат Юлія Вусенко виявила бажання зарахувати її в «бюджетну» комісію, що чомусь не дуже содобалося окремим депутатам з «УКРОПу». Тоді депутат від цієї фракції Юрій Безп’ятко сказав, що і він хоче в «бюджетну» комісію.

«Давайте всі депутати тоді перейдуть у «бюджетну» комісію», – вигукнув хтось.

«Мені що в ноги вклонитися вам, щоб ви мене в комісію взяли», – здивувалася такій реакції колег Юлія Вусенко.

Втім з легкої руки депутата Ігоря Поліщука більшість не підтримала цей проект рішення, і ані Вусенко, ані Безп’ятко, ані Білан не втрапили в ці комісії. Тому, завершивши сесію дуже рано, десь біля 17:00, депутатський корпус дружно покинув сесійну залу.

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 грудня 2019
02 серпня 2019
22:30
31 липня 2019
15:00
26 липня 2019
11:00
24 липня 2019
28 березня 2019
16:17
26 березня 2019
01 березня 2019
31 січня 2019
22 грудня 2018
12:00
20 грудня 2018
27 вересня 2018
10:50
30 серпня 2018
20:00
26 липня 2018
20:00
16 липня 2018