Поділитись:

У Луцьку квіткарі розповіли, чи покращилася торгівля після переселення до філармонії

Середа, 05 грудня 2018, 20:00

Продавці квітів, яких виселили зі скверу поблизу ЦУМу до філармонії, розповіли про умови праці на новому місці.

Історія з квітковим ринком, що діяв у центрі Луцька, розпочалася давно. Спочатку люди працювали у «старому» ЦУМі до пожежі. Після реконструкції будівлі для них вже місця там не знайшлося.

Тоді квіткарі поставили намети в сквері на проспекті Волі (що поблизу ЦУМу) і близько семи років вели там свій квітковий бізнес. Втім у 2016 році у Луцькій міській раді підняли питання щодо переселення квіткового ринку. Мовляв, у такому форматі, як він є, ринок існувати не може, а також жителі з прилеглих будинків відправили колективне звернення на міськраду про його перенесення.

Продавці мали вибір: або орендувати місце в торговому павільйоні в ЦУМі (оренда в якому була не всім по кишені), або ж обрати одне із запропонованих місць. Перше – біля кафе "Сніжинка", праворуч від спуску в парк. Другий варіант – майданчик біля обласної філармонії.

Вже у вересні 2017 року стало відомо, що підприємці погодилися переїжджати до філармонії. Більше того, окремим дозволили до 10 жовтня торгувати на старому місці. В жовтні була вперше озвучена думка про облаштування там  окультуреного скверу.

На початку осені у 2018 році розпочалися роботи з облаштування скверу за проектом архітектора Олександра Балана.

Начальник департаменту ЖКГ Юрій Крась розповів, що новий сквер обійдеться міському бюджету у 3 мільйони 100 тисяч гривень.

Нині половина робіт з окультурення ділянки  вже виконана.

ІА «Конкурент» вирішив поспілкуватися із продавцями з колишнього квіткового ринку. Ми поцікавилися, чи задоволені вони новим місцем торгівлі, чи все ж у сквері продавати квіти було краще.

Виявилося, що двоє продавців із квіткового ринку перейшли торгувати в квітковий павільйон ЦУМу. Щоправда, їхні колеги з торгових павільйонів біля філармонії кажуть, що там розмір оренди занадто високий.

Квітковий пасаж біля філармонії має декілька облаштованих кіосків, в яких проведено освітлення, та один контейнер для торгівлі квітами влітку. Там в теплу пору року продають квіти, які виростили на дачах, пенсіонери.

Продавець Олександр розповів, що на новому місці йому подобається працювати. Адже для самих продавців є кращі умови, де замість холодного намету – теплі кіоски, а також для  покупців, які на автомобілях, теж краще, бо там облаштовано кишеньку для паркування автівок. Він розповів, що в сквері торгували квітами 19 продавців, але п’ятеро з них після переселення «відсіялись».

Чоловік зазначив, що потік людей тут значно менший, аніж в центрі міста. Втім він вірить у те, що головне, аби це місце обжити та й щоб люди теж звикли.

«Все не так вже й погано, як раніше здавалось. Може, торги не такі, як в центрі міста були, але сказати, що їх немає – теж неправильно», – зазначив Олександр.

Його колега із сусіднього кіоску, продавчиня квітів Мар’яна, зауважила, що нині «слабші» торги через те, що це ще й зимовий період та піст. Хоча й визнає, що потік людей біля філармонії та біля ЦУМу – поняття не поєднувані.

«Є ще такі люди, які й не знають досі, що ми переїхали з центру до філармонії. Тому в фінансовому плані ситуація трошки погіршилась, в порівнянні з тим, коли продавали в центрі біля ЦУМу. Однак, думаю, що треба час, щоб «набити» це місце та клієнтів», – сказала Мар’яна.

На думку Мар’яни, квітковий ринок дійсно не міг існувати в такому неестетичному вигляді, як був. Втім, навіть у сквері можна було б організувати окультурені  місця для торгівлі, як біля філармонії.

Продавчиня Іванна зауважила, що раніше, коли торгувала в сквері, в холодну пору їх не продавала. Втім нинішні умови роботи, попри менший потік людей в цьому місці, їй більше імпонують.

Продавці переконані, що головне – щоб самі ж покупці звикли до нового місця розташування квіткового ринку, а там все увійде в звичне русло. Нині квітковий ринок працює щоденно з 9:00 й до 20:00 (і навіть до 22:00). Квіти завозять з Рівного, Івано-Франківська, Києва, й тут можна придбати букет від 80 гривень або ж замовити на свій смак і гаманець будь-який букет чи навіть декоративну ялинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продавці квітів відстоюють своє право здійснювати торгівлю в центрі Луцька

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 квітня 2019
06 квітня 2019
15 березня 2019
09 березня 2019
07 березня 2019
05 березня 2019
08 січня 2019
25 грудня 2018
21 грудня 2018
08 листопада 2018
19 жовтня 2018
18 жовтня 2018
14:41
03 жовтня 2018
24 вересня 2018