Поділитись:

Чи можна тренуватися, коли хворий

Четвер, 06 грудня 2018, 21:03

Якщо ви хочете захистити себе від застуди та грипу в холодну пору року, то фізичні вправи – хороший спосіб.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун запевнила, аби знизити ризики захворіти, варто тренуватися регулярно, а ось коли вже захворіли – зважати на симптоми хвороби. 

"У випадку, коли ви не хворієте, вправи допомагають зміцнювати імунну систему та в цілому покращують здоров‘я та самопочуття. Вони працюють для профілактики хвороб, а не як спосіб лікування", – зазначила Супрун у Facebook. 

Дослідження вказують, що люди, які регулярно мають помірні фізичні навантаження, рідше хворіють на застуду, ніж ті, що багато сидять. Фізична активність допомагає знизити ризики гострих респіраторних інфекцій на більш ніж 20 %. А в деяких невеликих дослідженнях – на понад 40 % – за умови регулярних занять та достатнього рівня активності.

Однак, якщо у вас застуда: 

Якщо ви не впевнені, чи варто тренуватися, можете пригадати так зване правило “вище шиї” – коли ви не маєте симптомів в тілі, а лише у верхній частині тіла: нежить, чхання чи невеликий кашель.  У такому випадку займатися фізичною активністю нормально.

Нежить, незначне запалення горла чи кашель – ще не привід повністю відмовитися від фізичної активності. Найбільш ймовірно, що в цьому випадку тренування не зашкодять вашому організму. Вправи не прискорять процес одужання та не можуть погіршити стан. У деяких невеликих дослідженнях вказано, що фізична активність під час застуди не впливає на тривалість хвороби та на симптоми. Втім вправи допоможуть залишатися рухливими та покращити самопочуття. 

Уляна Супрун радить не припиняти заняття, але зменшити їхню інтенсивність та тривалість (до прикладу, біг замінити на прогулянки). Краще займатися фізичною активністю на свіжому повітрі чи вдома, щоби зменшити ризики передачі вірусу в тренажерному залі чи іншому закритому приміщенні. 

Якщо у вас грип

Симптоми, як-от гарячка, головний біль, біль у м‘язах, у горлі, кашель та нежить – це захисні реакції організму на вірус, що допомагають з ним боротися. Вони свідчать про активну боротьбу імунітету з грипом.

У цей час тренуватись та додатково виснажувати свій організм не можна. Імунна система працює на всю потужність, щоби боротись з інфекцією. А фізичні навантаження – додаткова форма стресу, що ускладнює завдання для імунітету. Якщо ви будете тренуватися з температурою, підвищуються ризики зневоднення організму. Зокрема підвищення температури може знизити силу м’язів, негативно впливає на витривалість, погіршує координацію та в цілому може стати причиною травми. Особливо якщо навантажувати організм інтенсивно. 

Симптоми грипу – результат активної роботи нашої імунної системи. Тому важливо створити своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом:

  • дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень
  • пийте багато рідини
  • провітрюйте приміщення та за можливості робіть вологе прибирання
  • правильно харчуйтеся та не забувайте про повноцінний сон. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як залишатися активним, коли холодно

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 квітня 2019
15:00
17 квітня 2019