Поділитись:

У Луцьку відбудеться ярмарок сирів

Четвер, 06 грудня 2018, 18:53

Лучан запрошують скуштувати та придбати унікальні місцеві сири під час ярмарку сирів від виробників з Волині та Рівненщини.

Він відбудеться 11 грудня у РЦ «Промінь» (просп. Президента Грушевського, 2, 1 пов). Триватиме дійство з 15:00 до 19:00 год.  

Упродовж липня-грудня 2018 року ВОГО «Фонд місцевого розвитку» з України та Фундація Європейська Академія Самоврядування з Польщі реалізовували проект «Сприяння впровадженню новітніх технологій переробки молока у Волинській та Рівненській областях шляхом ознайомлення з кращими польськими практиками».

У межах проекту відбувалися навчання для сироварів з Волинської та Рівненської областей у форматі тренінгів, навчальних візитів до кращих підприємств з України та Польщі. Набутий досвід учасники і представлять під час ярмарку, презентуючи свою продукцію. Також запланована презентація книги сировара Кшиштофа Яворського, який 20 років життя присвятив мистецтву сироваріння.

«Виробництво сирів є моєю пристрастю та професією одночасно, я запускаю сирні майстерні для селекціонерів і фермерів по цілій Польщі. Проводжу особисті презентації в ресторанах, школах та агротуристичних фермах, пропагуючи традиційну здорову та смачну їжу. На сирних шоу ділюся знаннями про сир та молоко і показую, що навіть в домашніх умовах можна зробити найкращий сир. У зв’язку з історичними подіями мистецтво сироваріння було забуте. Ця праця адресована усім, хто мріє зробити домашній сир на звичайній, домашній кухні», – розповідає про книгу автор.

У ярмарку візьмуть участь виробники з Рівненщини (СОК «ГориньДар»), з Волині («Шацький молокозавод», «Старий Порицьк», «Угринівмолоко», виробники Наталія Видрич та Зай Світлана, СОК «Степ»).

«Завдання цього ярмарку – показати, що Волинь та Рівненщина активно просуваються у напрямку формування галузі сироваріння. У нас є виробники, які шукають свого споживача, і у нас є споживач, який може оцінити хороший продукт. Під час події вони зустрінуться», – коментує дійство керівник проекту Ельвіра Яцута. 

Проект отримав фінансову підтримку від Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога» в галузі розвитку. Підтримує ініціативу Генеральне Консульство РП у Луцьку та Департамент агропромислового розвитку Волинської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцький «Промінь» працюватиме цілодобово

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 квітня 2019
13:31
17 квітня 2019
20:00