Поділитись:

Президентські вибори: політолог розповів про "розклади" в Луцьку

Понеділок, 17 грудня 2018, 14:40

У президентських виборах 2019 року у фіналі боротимуться Петро Порошенко та Юлія Тимошенко.

Про це в коментарі ІА "Конкурент" розповів голова Центру Політичного Аналізу та виборчого Консалтингу Михайло Наход.

Нагадаємо: за даними опитування, проведеного наприкінці листопада 2018 року, саме Юлія Тимошнко та Петро Порошенко посідають лідерські позиції серед лучан.

Зі слів Михайла Находа, так ситуація виглядає в Луцьку, в національному масштабі «розклади» трохи інші.

"Проте, думаю, тенденції є показовими і для країни загалом", – вважає політолог.

Якщо говорити про зміни у рейтингах кандидатів в Президенти України у місті Луцьку за останні півроку, то, на думку Михайла Находа, чітко видно декілька тенденцій.

"По-перше, чітко виділяються кандидати-лідери, які відриваються від решти потенційних кандидатів. Сьогодні це Юлія Тимошенко, Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Рейтинг чинного Президента за останні півроку зріс більше, ніж удвічі (з 5 % у травні до 10,9 % в листопаді), тоді як прогрес у Тимошенко мінімальний – за цей час її прихильників у Луцьку збільшилось всього на 1-2 %. Очевидно, саме ці два кандидати знову боротимуться за посаду Президента. По-друге, суттєво втрачає підтримку Анатолій Гриценко, Андрій Садовий та Святослав Вакарчук. Гриценко – через відсутність команди та брак доступу до ТБ, Садовий – через його локальний масштаб, а Вакарчук – через нерішучість. По-третє, Зеленський та Шевченко намагаються стати «темними конячками» цих виборів і активно збирають голоси тих, хто ще не визначився, але готові голосувати за «гарного/прикольного чоловіка з телевізора». Очевидно, що саме вони будуть «донорами голосів» у другому турі", – розповів Михайло Наход.

Також політолог додав, що з наближенням виборів Президента дані соціологічних досліджень дають можливість оцінити реальну розстановку сил в тому чи іншому місті, регіоні чи країні загалом, ефективність агітаційних інструментів, які використовують потенційні кандидати, та прогнозувати поведінку виборців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинські газети почали більше писати про кандидатів у президенти

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 вересня 2019
13 вересня 2019
12 вересня 2019
27 серпня 2019
13 серпня 2019
04 серпня 2019
29 липня 2019
27 липня 2019
26 липня 2019
24 липня 2019
23 липня 2019