Поділитись:

Заборона російськомовного продукту на Волині: як це діятиме

П'ятниця, 21 грудня 2018, 14:00

Волинська обласна рада заборонила публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. 

Відповідний мораторій триватиме до повного припинення окупації території України. Його затвердили на сесії облради 20 грудня. 

Лідер фракції "Свобода" у Волиньраді Анатолій Вітів, який зареєстрував це рішення, пояснив, що механізм введення в дію цього рішення повинна розробити Волинська обласна державна адміністрація. 

"Ми звертаємося до органів місцевого самоврядування, щоб вони ухвалили аналогічне рішення і контролювали це на своїй території. Ми не можемо вийти за правове поле держави, але можемо спонукати до виконання такого рішення на території області. Я вам можу гарантувати: голова Волиньради чи заступник не підпише дозвіл на концерт в приміщенні комунальних закладів російського продукту. Аналогічне рішення має ухвалити міська рада. Ніхто не відкидає методи пропаганди серед населення. Бо дуже дивно, коли атовці приходять з фронту і тут чують російський шансон", – зазначив він. 

Із його слів, передбачити накладення штрафів чи введення санкції облрада своїм рішенням не може.  Однак ОДА має створити комісію контролю. 

"Таке рішення Медвечук спробував скасувати у Львові, але суд програв. Я думаю, що це на часі. Якщо таке рішення ухвалили на Житомирщині, то нам, батьківщині УПА, гріх таке не ухвалити", – наголосив Вітів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мовні квоти: на радіо знайшли схему, як обійти закон

Надрукувати
мітки:
коментарів