Поділитись:

Поляки в Україні просять залишити на посаді посла Польщі

Понеділок, 24 грудня 2018, 06:26

Група польських експертів, підприємців, журналістів, активістів та діячів польських організацій в Україні звернулися до президента Польщі Анджея Дуди з проханням залишити на посаді посла Польщі в Україні Яна Пєкла, – розповідає Польське Радіо

Автори звернення вважають, що Пєкло - це саме той дипломат, який у важкий для час України агресії з боку Росії та непростих дискусій навколо польсько-української історії може зміцнити довіру між двома країнами.

«Ми вважаємо, що в діяльності, пов’язаній з підтримкою України в дипломатичній сфері, як і в справі двосторонніх відносин в історичному вимірі та в поточній політиці, важливе значення має будування довіри. Саме тому Польщу в Україні має представляти нинішній посол Ян Пєкло», - писали автори звернення до голови польської держави.

Минулої середи було оприлюднено рішення президента Анджея Дуди про відкликання Яна Пєкла з посади посла 31 січня. У суботу керівник держави оголосив, що є пропозиція, замінити нинішнього посла у Києві теперішнім заступником міністра закордонних справ Бартошем Ціхоцьким.

Заклик проти відкликання з посади Яна Пєкла було опубліковано на Facebook і на сайті Petycjeonline.com. У ньому нагадується, що посол почав працювати в Україні в 2016 році. «Цей час є особливо важким, але також і важливим для України як для держави, так і для польсько-українських відносин. Наслідки нинішніх поточних процесів вплинуть на ситуацію в нашому регіоні в найближчі роки або навіть десятиліття», - читаємо у заклику.
«Зміна на посаді посла в Україні також викликає стурбованість серед поляків в Україні - як тих, хто тут проживає з покоління на покоління, так і польських підприємців, чия робота залишається складною через невідомі наслідки поточної геополітичної ситуації та майбутніх виборів», - читаємо у дописі.

Звернення до голови польської держави підписали, зокрема, експерт у східних справах Боґуміла Бердиховська, професор Оля Гнатюк з Інституту слов’янознавства Польської академії наук, професор Гданського університету Ігор Галаґіда, журналіст, директор телеканалу «Бєлсат», Аґнєшка Ромашевська, голова Міжнародної асоціації польських підприємців в Україні Пьотр Цярковський, Марія Пшеломєць з телеканалу TVP, президент Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмельова та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко підписав закон про перейменування УПЦ МП

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 вересня 2019
17 лютого 2019
12 січня 2019
30 грудня 2018
29 грудня 2018
28 грудня 2018
26 грудня 2018
21 грудня 2018
18 грудня 2018
14 грудня 2018
12 грудня 2018
06 грудня 2018
05 грудня 2018