Поділитись:

У Волновасі після декомунізації з'явилася вулиця Луцька. ФОТО

П'ятниця, 18 грудня 2015, 10:22

На території Донеччини, яка підконтрольна Україні, розпочалися процеси декомунізації.

У Волновасі, яка є першим містом-побратимом Луцька, уже з'явилася вулиця названа на честь обласного центру Волині. Про це "Конкуренту" повідомили колеги з Волновахи.

Пропозицію назвати колишню вулицю Блюхера місцевій владі запропонували військовослужбовці з Волині і цю ідею підтримали, зокрема міський голова Волновахи Сергій Демченко.

Василь Блюхер - більшовик, який брав участь в громадянській війні в Криму, у 1928—1929 роках служив помічником командира Українського війського округу, а у 1938 році сам став жертвою сталінських репресій в армії. Тепер з більшовицькими "героями" покінчено.

На вулиці Луцькій розташовані різні установи, серед яких будівля Волноваської РДА (зараз ВЦА (військово-цивільна адміністрація) та ліцей.

На нових вказівниках вулиці Луцької розміщені герби герби міст-побратимів, яким побратися довелося у спільній скорботі.

22 травня 2014 року під містом загило 18 військових з 51 бригади, з яких четверо - лучани: Дмитро Йовзик, Володимир Зарадюк, Віталій Махновець і Володимир Прокопчук.

21 березня 2015 року у на блокпосту поблизу Волновахи загинув лучанин, капітан СБУ Віктор Мандзик, який разом з іншими правоохоронцями затримав три вантажівки з контрабандою на окуповану територію. Однак правоохоронці зазнали нападу з боку кришувальників нелегального бізнесу.

Меморандум про співпрацю у різних сферах міські голови Луцька та Волновахи підписали 25 лютого 2015 року.

З 19 червня 2015 діє проект "Разом з Україною", спрямована на допомогу переселенцям. Програму підтримує луцька громадська організація "Фундація Духовної Культури Пограниччя" (Республіка Польща), благодійний фонд "Волинь-2014", Міністерство закордонних справ Польщі, "Міжнародна асоціація підтримки України", "Я – Волноваха".

Надрукувати
мітки:
коментарів