Поділитись:

В Устилузі дозволили агітувати в заборонених міцях

П'ятниця, 11 січня 2019, 23:26
ФОТО ІЛЮСТРАТИВНЕ

На Волині виконавчий комітет Устилузької міської ради своїм рішенням дозволив розміщувати матеріали передвиборної агітації у школах та фельдшерсько-акушерських пунктах. А ще в шести містах – не визначили місць для розміщення друкованої агітації під час президентської виборчої кампанії у встановлені законом строки. 

Про це розповідає Громадянська мережа ОПОРА.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у п’ятницю, 11 січня, отримали рішення №117 від 20 грудня 2018 року виконавчого комітету Устилузької міської ради «Про відведення місць для розміщення матеріалів передвиборчої агітації». Згідно з цим рішенням можна розміщувати друковані агітаційні матеріали у приміщенні Устилузької міської ради, в коридорах шкіл, ДНЗ та ФАПів у селах, що входять в Устилузьку об’єднану територіальну громаду.

Зокрема, цим рішенням виконавчий комітет затвердив такі місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації: у м. Устилуг – приміщення міської ради (дошки оголошень в коридорах міської ради); в с. Залужжя, с. Лудин, с. Рокитниця та с. Микитичі – дошки оголошень в коридорах шкіл; в с. Тростянка, с. Амбуків, с. Чорників, с. Хрипаличі, с. Новини, с. Рогожани, с. Ізов, с. Ворчин, с. Слиськи – дошки оголошень в коридорах ФАПів; у с. Хотячів – дошка оголошень в приміщенні ДНЗ тощо.

Відповідно до календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, місця для друкованої агітації у населених пунктах мали б визначити до 30 грудня 2018 року. Однак у низці волинських міст не приймали нових рішень про розміщення друкованої агітації, посилаючись на ухвалені ще напередодні виборів 2014 року документи. Водночас, у деяких радах зауважили, що перелік місць для розміщення друкованої агітації лише планують визначити.

Таким чином, наприкінці 2018 року рішень, які продовжують дію попередніх документів, що визначали перелік місць для розміщення друкованої агітаційної продукції, не приймали у містах Берестечко, Любомль, Ковель, Камінь-Каширський, Горохів та Рожище.

Наприклад, у Горохівській міській раді прокоментували, що нового рішення щодо визначення місць для розміщення друкованої агітації на чергових президентських виборах 31 березня 2019 року поки не приймали.

«Ще свіжого немає до цих виборів прийдешніх, але буде. Не прийняли, тому, що сесії у нас не було у цьому році. Найближчим часом буде рішення прийнято. Якщо у нас, наприклад, прийняте рішення раніше, воно в нас не обмежене. Ми такі рішення приймали кілька років тому назад», – розповіла секретар ради Наталія Ковальчук.

За її словами, рішення, яке мають прийняти буде «таке саме», адже кількість місць та й їх розміщення не змінилося.

У секретаріаті Рожищенської міської ради також розповіли, що є «старе» рішення виконкому, яке прийняли перед попередніми виборами. Також повідомили, що, можливо, буде нове рішення, адже у місті з’явилися нові дошки оголошень.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк, посилання органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб на те, що вони колись давно вже затверджували переліки місць для проведення передвиборної агітації і будуть користуватися старими рішеннями, є не зовсім юридично правильним. Вказані рішення, ймовірніше, приймалися на виконання інших законів про вибори – чи то місцевих чи виборів до парламенту. Однак для того, щоб ефективно контролювати ситуацію з незаконною агітацією у невідведених для цього місцях під час президентських перегонів, органу місцевого самоврядування слід затвердити положення про перелік місць для передвиборної агітації саме на виконання вимог Закону «Про вибори Президента України».

Натомість, визначили перелік місць лише у 5 містах: Луцьку, Нововолинську, Володимирі-Волинському, Ківерцях та Устилузі.

У Нововолинську місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації в ході підготовки до чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року визначили розпорядженням міського голови від 29 грудня 2018 року. Згідно з розпорядчим документом виділено 18 тумб для оголошень, розташованих у місті Нововолинську та селищі Благодатному.

У Володимирі-Волинському відповідні місця визначили розпорядженням міського голови від 28 грудня 2018 року. Таким чином, у населеному пункті є 5 тумб, де дозволена агітація, а також 7 стендів. Крім того, цим рішенням дали дозвіл на розміщення передвиборної агітації на дошках перед входом у житлові будинки. Цим же рішенням також  визначили місця для розміщення агітаційних наметів.

У Ківерцях перелік місць, де дозволять розміщувати друковану агітаційну продукцію, визначили рішенням виконавчого комітету № 140 від 29 грудня 2018 року. Загалом визначили дев’ять стендів, тумб і дошок оголошень. Зауважимо, що у цьому ж рішенні передбачили також перелік місць, придатних для проведення публічних заходів передвиборної агітації та перелік місць для розміщення інформаційних наметів із розповсюдження передвиборчої агітації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині на "Свободу" написали заяву в поліцію

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 червня 2019
29 травня 2019
28 травня 2019
15 травня 2019
08 травня 2019
04 травня 2019
02 травня 2019
01 травня 2019
29 квітня 2019
25 квітня 2019
15:51
24 квітня 2019
30 березня 2019
29 березня 2019
27 березня 2019