Поділитись:

"Згода на секс – просто, як чай": що таке сексуальне насильство (відео)

Субота, 12 січня 2019, 19:30

Просте поняття «згода на секс» викликало безліч побоювань про масові надумані звинувачення у насильстві. Бурхливі дискусії у соцмережах та панічні заголовки у деяких ЗМІ продемонстрували, як на перший погляд прості істини викликають дуже багато запитань у суспільстві. Найгірше, що подібні непорозуміння між партнерами і можуть призводити до жахливих наслідків, зокрема насильства в сім’ї.

Про це в мережі Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Щоби запобігти непорозумінню та насильству в сім'ї, стверджує Уляна Супрун, необхідно відкрито говорити на тему сексу та дуже чітко розуміти одне одного, коли йдеться про будь-які дії щодо нашого тіла.

Навколо змін до Кримінального кодексу буквально за один день виникло багато міфів. Що означає згода на секс та чому важливе розширення понять «сексуальне насильство» і «зґвалтування».

У матеріалі The Village Україна пояснюється, що відтепер сексуальним насильством буде також вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи. Раніше ж закон визначав сексуальне насильство як примус до статевих зносин силою або шантажем, або ж якщо особа була в безпорадному стані.

Важливо, що тепер насильники будуть винні у тому, що вони не отримали не тільки однозначної конкретної згоди на секс, а й на будь-які принизливі дії стосовно жертви.

Оновлення ж поняття «зґвалтування» полягає в тому, що відтепер ним вважатимуться дії сексуального характеру, що пов’язані з проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи. 

Щодо важливості згоди на секс – вже класичним є приклад з чаєм у відео, яке переклали на українську. Ви ж не подумаєте примусити пити чай людину, яка його не хоче?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шпарина для педофілів: розбіжність у доповненнях до Кримінального кодексу, - юристи

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 травня 2019
07 квітня 2019
27 березня 2019
16 лютого 2019
08 лютого 2019
24 січня 2019
22 січня 2019
14 листопада 2018
12 жовтня 2018
14 вересня 2018
13 вересня 2018
03 серпня 2018
02 серпня 2018