Поділитись:

Якісно: експеримент із ремонту дороги при морозі на Волині вдався (фото)

Четвер, 17 січня 2019, 15:22

Обласна державна адміністрація запропонувала нову технологію, яка дозволяє укладати асфальт при низьких температурах, а також знизити його собівартість.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики ОДА. 

Нагадаємо, що нову технологію почали випробовувати на одній із найбільш проблемних ділянок – об’їзній дорозі на вулиці Дубнівській, 9 січня. Тоді, зі слів заступника голови обласної державної адміністрації Валентина Цьося, вклали три експериментальних латки асфальту.

"Науковцям вдалося виробити екологічно чисту речовину, за допомогою якої з’являється можливість повторно застосовувати фрезирований асфальт. Мова йде про регенератор АНТ, привезений з ЄС. Спершу вторинний асфальтобетонний матеріал у вигляді крихти розігріли у рециклері до температури 130-160 градусів. Далі додали зазначену речовину і закатали, – зауважив Валентин Іванович.

Серед переваг використання регенераторної речовини – стійкість до мінусових температур, невисока вартість та можливість зі старого зрізаного асфальту зробити повноцінний, котрий має високий показник адгезії, тобто не боїться вологи та морозів. До слова, препарат уже запатентували в Україні, а досліджували в Державному науково-дослідному та проектно-вишукувальному інституті «НДІпроектреконструкція». Після чого у межах експерименту на Волинь безкоштовно передали 2 літри.

17 січня  працівники лабораторії Служби автомобільних доріг у Волинській області на чолі з начальницею Марією Гаць провели керніння асфальту. Вони взяли зразки із дорожнього покриття задля контролю якості робіт. 

"За візуальим обстеженням можна сказати, що покриття ущільнене, без дефектів, а отже – якісне. В лабораторних умовах ми додатково випробуємо зразки, – повідомила Марія Федорівна.

Слід зауважити, що нову технологію ще на початку літа протестували у лабораторних умовах Служби автомобільних доріг в області. Результати щодо замерзання, розмерзання, водонасичення та стиснення виявилися непоганими. Сьогодні ж дію суміші випробували в реальних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це нормально", – Крась про зимовий ремонт дороги у Луцьку

Надрукувати
мітки:
коментарів
24 травня 2019
23 травня 2019
14:24