Поділитись:

Україна офіційно взяла курс на ЄС і НАТО

Четвер, 07 лютого 2019, 12:10

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на членство в Європейському союзі й НАТО. 

Про це повідомляє Європейська правда. 

Відповідне рішення підтримали  334 народних депутатів, 16 проголосували проти. Підтримали законопроект і усі волинські нардепи: Ігор Гузь, Ігор Лапін, Ірина Констанкевич, Юрій Савчук, Сергій Мартиняк, Степан Івахів. 

Для затвердження змін було необхідно зібрати конституційну більшість – не менше 300 голосів. Для вступу змін у силу відповідний закон має підписати Президент. Петро Порошенко присутній у сесійному залі та вже заявив про намір затвердити його.

Відповідно до схвалених змін, до повноважень ВР додано "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору", а уряд "забезпечує реалізацію" цього курсу, Президент проголошується "гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Зокрема, якщо тепер один з майбутніх президентів підпише указ про "позаблоковість" України, то цей гіпотетичний документ можна буде оскаржити в судовому порядку. Або ж якщо парламент забере згадки про НАТО із законодавства, а президент не скористається правом вето і підпише такий закон – то скасовані норми можне буде відновити у Конституційному Суді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко: Україна до 2024 року подасть заявку на вступ до ЄС

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 лютого 2020
14:00
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020
20 лютого 2020