Поділитись:

Через відсторонення Супрун вакцини не відправляють у регіони

Четвер, 07 лютого 2019, 15:20

Препарати на суму понад 633 млн грн, закуплені за кошти Держбюджету, не можуть бути відправлені у медзаклади. Адже розподіл препаратів відбувається за підписом в.о. міністра. Так само наразі існує високий ризик зриву закупівельного процесу за кошти 2019 року. Так безвідповідальне рішення суду блокує доступ пацієнтів до ліків, гарантованих державою, і ставить під загрозу здоров’я і життя тисяч українців.

По це йдеться на сайті МОЗ України.

«Наразі на складах Державних підприємств “Укрвакцина” та “Укрмедпостач”  готуються до розвезення в регіони життєво необхідні препарати за 33 програмами державних закупівель. Серед них – вакцини проти кору, паротиту і краснухи (майже 390 тисяч доз) і поліомієліту (954 тисячі доз)», а – йдеться на сайті міністерства охорони здоров’я.

Також додали, що поки на складах перебувають ліки для онкохворих дітей і дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії.

«Частина з препаратів дороговартісні, і  пацієнти найчастіше не можуть купити їх самостійно. Саме тому так важливо, щоби поставки відбувались за графіком. Право підпису наказів про розподіл ліків та медвиробів у регіони має лише в.о. міністра охорони здоров’я. Через рішення Окружного адміністративного суду м. Києва препарати залишатимуться на складах», – зауважили у міністерстві.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки Міністра охорони здоров'я України.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Суд відсторонив Супрун через її американське громадянство

Надрукувати
мітки:
коментарів