Поділитись:

Хто ти є: чим небезпечні тести у «Фейсбуці»

Неділя, 10 лютого 2019, 20:00

«Ким ви були в минулому житті», «На кого з голлівудських акторів ви схожі», «Який колір волосся вам пасуватиме», «На скільки років ви зараз маєте вигляд» – ці та подібні тести, якщо не проходив, то бачив кожен.

Вони «нізвідки» з’являються у нашій фейсбук-стрічці і приваблюють своїми гучними назвами. І, здавалося б, чим може нашкодити така примітивна забавка… Та чи все так просто, як здається?

ІТ-експерт, засновник і директор компанії Artefact.st Андрій Сірук розповів, що багато тестів створюють задля отримання доступу до персональної інформації.

«Що вони збираються з нею робити, важко сказати загалом, але, певно, якась ціль є, оскільки витрачаються певні ресурси на розробку таких тестів. Вам справді важливо знати, "ким ви були в минулому житті" чи "яке вас чекає майбутнє", жертвуючи своїми персональними даними?» – зазначив він.

Як пояснив експерт, під час першого підключення додатка у користувача запитують дані, до того ж там чітко вказано, які саме. 

«Але ви маєте право вирішувати: давати розробникам таку інформацію чи краще відмовитися від такого тесту», – наголосив Андрій Сірук.

Проте, зауважив експерт, навіть після того, як ви скористаєтеся тестом, розробники таких додатків можуть продовжувати отримувати доступ до вашої персональної інформації.

«Ось що написано про це в налаштуваннях доступів для додатків (термін дії яких завершився) у вашому профілі : "Вони все ще можуть мати доступ до інформації, якою ви поділилися раніше, але термін дії їхніх дозволів для надсилання додаткових запитів на вашу приватну інформацію завершився". Тому я рекомендую утриматися від проходження тестів, авторизацій через Facebook на підозрілих сайтах/додатках. Раджу також перевірити, які з додатків ще досі мають доступ до вашої інформації. Якщо там є такі, які вам більше не потрібні, потрібно їх видалити. Зробити це ви можете у налаштуваннях вашого профілю», – розповів Андрій Сірук.

А от психологічному здоров’ю людини такі фейсбук-тести не загрожують, однак на дещо таки треба звертати увагу, – розповіла Антоніна Мітлош, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної і соціальної психології та соціології СНУ ім. Лесі Українки.

Із її слів, такого типу тести не належать до психологічних, тому їх результати не варто сприймати серйозно.

«Ці фейсбук-тести для більшості людей, найімовірніше, певна розвага й забавка. Окрім того, багато хто в такий спосіб доповнює можливі способи самопрезентації у стрічці соцмережі. Ще одним із чинників підвищеної цікавості людей до цих тестів є нестача психологічної інформації та бажання дізнатися про себе більше. Але в такому випадку краще звернутися до психолога та пройти психодіагностику», – пояснила вона.

Антоніна Мітлош зауважила: якісь зміни моральності, самооцінки чи цінностей людини фейсбук-тести навряд чи спричинять.

«Водночас, якщо припустити, що на окремих корустувачів такий вплив є, тобто якщо людина відчуває його, то варто звернутися до психолога і розібратися, які саме особистісні проблеми призводять до такого впливу», – наголосила експертка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019
14 жовтня 2019
11 жовтня 2019
10 жовтня 2019
09 жовтня 2019
08 жовтня 2019
07 жовтня 2019
05 жовтня 2019
04 жовтня 2019
03 жовтня 2019
02 жовтня 2019