Поділитись:

У Луцьку відбувся англомовний дебатний турнір (фото)

Вівторок, 12 лютого 2019, 13:16

Команди з Луцька, Києва, Івано-Франківська, Рівного, Чернівців, Львова, Коломиї, Вінниці та Острога зібрала Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки на  Всеукраїнському англомовному турнірі «Lubart Cup».

Він відбувся 9-10 лютого з ініціативи ВМГО «Федерація дебатів України», згаданої вище бібліотеки та за сприяння департаменту сім'ї, молоді та спорту Луцької міської ради, AB HUB й PizzaPab. Турнір є одним з циклу партнерських заходів проекту "Місто різних – місто рівних".

Ігри відбувалися у британському парламентському форматі дебатів. Тобто є уряд і опозиція, які представлені двома командами по дві людини (за аналогією: одна – з Палати лордів, друга з – Палати общин). На виступи в цьому форматі кожен з гравців має по 7 хвилин та 15 хвилин на підготовку після оголошення резолюції та позиції, яку повинні захищати.

Дебатували про двопартійну і багатопартійну системи, про допустимість жартів на етнічній чи расовій основі, про питання підтримки державою міжетнічних та міжконфесійних шлюбів, про допустимість використання силовими структурами напівзаконних методів в районах з високим рівнем злочинності, про сучасну політичну ситуацію у Венесуелі та інше.

Першого дня англомовного турніру учасники зіграли чотири раунди дебатів, а опісля змагань мали можливість відпочити, поспілкуватися, розважитися, граючи в настільні ігри, пін-понг, настільний футбол у АВ HUB, що розташований у бібліотеці СНУ ім. Лесі Українки.

Наступного дня гравці продовжили боротьбу за перше місце, зігравши завершальний раунд. Кульмінаційною частиною заходу став фінал, куди за результатами відбіркових ігор загального треку потрапили команди: «Flying Osrich» – Ігор Біда, Нікіта Гребенюк, «Lutsk C» – Любомир Сирота, Ілля Подоба,  «Breaking dead» – Іван Сова, Марія Сігова, «Uber» – Святослав Угрин, Настя Стрєлочкіна; університетського треку – «KNU Aviv A» – Борис Пікалов та Яна Григоренко, «KSE A» – Лєра Атаманова, Нгуєн Фан Бао Лінь, «243» – Влад Костін, Діана Лисенко, «Vegetable Meatballs» – Аскольд Вільха, Андрій Федорчук.

Перемогу здобули команди «Lutsk C» – Любомир Сирота та Подоба Ілля (загальний трек) та «243» (Харків) – Влад Костін та Діана Лисенко (університетський трек). Найкращим спікером став гравець з Києва Борис Пікалов. Світлану Ізуграфову гравці визнали найкращою суддею.

Переможці університетського треку будуть представляти Україну на чемпіонаті Європи в Афінах влітку. Їм буде компенсовано витрати на проживання, харчування на переліт.

“Загалом задоволені турніром, бо вже отримували позитивні фідбеки учасників і можемо сказати, що програму мінімум було виконано. Звичайно, хотілося б прийти до моменту, коли такі турніри збиратимуть ще більшу кількість команд, бо зараз велика кількість молоді (яка в дебатах є нашою все ж основною аудиторією) ще не готова (морально чи через рівень знання мови) дебатувати англійською. А без цього ми постійно будемо "варитися" всередині замкненої дебатної спільноти і суттєво повільніше рости без можливості отримання доступу на європейських та світових турнірах. Було приємно судити турнір і бачити серед гравців молодь від 14 до 26, адже роки три тому такі турніри збирали тільки студентів. Зараз вже починаємо підготовку до чемпіонату України з дебатів, що проходитиме на Світязі 10-12 травня після відбіркових всеукраїнських відборів у Харкові, Львові, Чернівцях, Києві, Одесі та Івано-Франківську”, – сказав Антон Євтушок, голова Волинського осередку Федерації дебатів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У "Промені" відкрився сімейний клуб англійської мови*

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 грудня 2019
04 грудня 2019
03 грудня 2019
28 листопада 2019
27 листопада 2019
26 листопада 2019
20 листопада 2019
14 листопада 2019
12 листопада 2019
08 листопада 2019
07 листопада 2019
01 листопада 2019
26 жовтня 2019
24 жовтня 2019