Поділитись:

На Волині порушують права затриманих та в'язнів

Середа, 27 лютого 2019, 17:57

У прокуратурі Волині обговорили стан додержання в області законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Зі слів першого заступника прокурора області Ігоря Цюприка, за результатами перевірок у цій сфері органами прокуратури області за минулий рік внесено 155 вказівок, в тому числі 9 вказівок щодо неповнолітніх, за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто 109 посадовців, скасовано та приведено у відповідність 17 актів та звільнено одного засудженого, незаконно утриманого у дисциплінарному ізоляторі.

Однак, ще не досягнуто безумовного додержання законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення. Так, поширеним в роботі органів Головного управління Національної поліції та Управління патрульної поліції в області є випадки порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо неоформлення матеріалів про адміністративне затримання правопорушників (81), в тому числі щодо неповнолітніх, безпідставного доставлення порушників до відділів поліції (18) та тримання затриманого понад три години.

Не забезпечено органами Державної міграційної служби області належного контролю за виконанням 20 рішень про примусове повернення іноземців з України.

У минулому році мали місце 16 фактів незаконного застосування на підставі постанов судів покарань у вигляді арешту та суспільно корисних робіт, які оскаржено прокурорами та скасовано в апеляційному порядку. Послаблення органами пробації контролю за поведінкою засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та самоусунення від здійснення індивідуально-профілактичної роботи з такими особами працівників поліції призвело до вчинення ними у минулому році 39 рецидивних злочинів.

Адміністраціями Маневицької та Цуманської ВК, Ковельської виховної колонії та Луцького СІЗО не достатньо вживаються заходи щодо перекриття каналів надходження до режимної території заборонених предметів.

Потребує посилення нагляду за додержанням прав на охорону здоров'я в’язнів, які утримуються у місцях несвободи, порушення яких неодноразово виявлялися прокуратурою області, у тому числі щодо повноти вакцинації від захворювань на кір, дифтерію та правець згідно із календарним планом.

Таким чином, стан додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру, у тому числі неповнолітніх, у сфері забезпечення прав в’язнів, потребує суттєвого покращення, задля чого учасниками наради розроблено низку узгоджених
заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протерміновані препарати і неналежний медогляд: на Волині порушують права засуджених

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 вересня 2019
18 вересня 2019
17 вересня 2019
12:00
08:18
16 вересня 2019