Поділитись:

Розповіли якою була мода часів Луцького З'їзду Європейських монархів (фото)

П'ятниця, 01 березня 2019, 22:34

У Центрі туристичної інформації та послуг відбулася п'ята публічна лекція в рамках просвітницького проекту  «1429: З'їзд європейських монархів».

Темою лекції була «Мода часів Луцького з’їзду європейських монархів»

Про те як одягалися звичайні лучани, який одяг та аксесуари були популярними у древньому Лучеську в XV столітті, якому вбранню надавали перевагу знатні гості з'їзду європейських монархів розповіла історик Тетяна Яцечко-Блаженко.

До лекції долучилися лицарі з луцького клубу "Айна Бера" Андрій Борщ, Роман та Богдан Жовтобрухи, а також реконструктор Надія Гопалюк.

"Ми спортсмени, тому наші костюми – це стилізація, а не реконструкція. Різниця в тому, що реконструкція – це повне відтворення способами минувших часів, – розповів віце-капітан клубу "Айна Бера" Андрій Борщ.

На лекції розповіли як виготовлялися лицарські обладунки, тканини, яким був одяг міщан та селян. Тож переважно в Луцьку панувала мода Великого Князівства Литовського, використовували льон та шерсть яскравих кольорів. Костюми знаті були оздоблені золотом та дорогоцінним камінням.Довідка

У 2019 році в рамках відзначення 590-річниці З’їзду європейських монархів започатковано просвітницький проект публічних лекцій, екскурсій, виставок, квестів «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку». Упродовж року в лучан і гостей міста буде унікальна можливість дізнатись, для чого був організований З’їзд, чому він відбувся саме у Луцьку, про видатних особистостей того періоду, тогочасне суспільство, політику, релігію, культуру, музику, живопис, моду та кухню, тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку відбувся проект-презентація 590 річниці З’їзду Європейських монархів (фото)

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 березня 2020
27 березня 2020
20:00