Поділитись:

Волинян закликають "полювати" на фейки

Середа, 06 березня 2019, 16:56

Інститут масової інформації оголошує конкурс “Лови фейк!” 

Мета конкурсу – виявлення фейків, неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.

Конкурс проводиться у трьох номінаціях:

І. Виявлення фейків у медіа

Для участі можуть бути подані фейк скан або фото із публікації у друкованих ЗМІ чи гіперпосилання або скріншот для інтернет-видань. А також пояснення, чому ви вважаєте, що цефейк, і які є докази того, що ця інформація неправдива. Спростування має бути підтверджене гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними у відкритих джерелах тощо.

ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа

Для участі можуть бути подані фейк скан або фото у публікації для друкованих ЗМІ чи гіперпосилання або скріншот для інтернет-видань. А також текст із спростуванням та гіперпосиланням на оригінал фотографії, які доводитимуть, що зображення фейкове.

ІІІ. Виявлення неправдивих заяв політиків у медіа

Для участі можуть бути подані фейк скан або фото у публікації для друкованих ЗМІ чи гіперпосилання або скріншот для інтернет-видань цитати політика в ЗМІ, яка містила неправдиву інформацію, і про це не було повідомлено в матеріалі. Крім цього, треба додати спростування та посилання на джерела, які доводитимуть вашу думку щодо того, що вказана заява містить недостовірну інформацію.

Подавати матеріали на конкурс можуть особи старші 10 років, крім осіб, які професійно займаються журналістською діяльністю та не більше 3х матеріалів у кожній номінації. До конкурсу приймаються публікації в онлайн- та друкованих загальноукраїнських та місцевих медіа, які були опубліковані у період з 1 вересня 2018 року по 31 березня 2019 року.

У кожній номінації буде визначено по три переможці з гонорарним фондом:
● 1 місце – 5000 грн
● 2 місце – 4000 грн
● 3 місце – 3000 грн

Для подання матеріалів на конкурс потрібно заповнити електронну форму до 31 березня 2019 року 23:59 включно.

Також експерти підготували поради, як визначити та спійматит фейк. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прес-секретар Волинської ОДА вкотре "спіймала" "Аверс" на брехні (відео)

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 грудня 2019
09 грудня 2019