Поділитись:

Хеві-метал не робить своїх фанатів жорстокими: вчені розвіяли міф

Неділя, 17 березня 2019, 06:58

Люди, особливо батьки, стурбовані можливими наслідками впливу різкої, шаленої або ж "важкої" музики на суспільство. Принаймні, з приходом рок-н-ролу.

Нині батьки, вчителі, громадські діячі та дослідники звернули увагу на важкий реп та дез-метал, а також на їхній потенційний вплив на розвиток мозку дітей та молоді.

У новому дослідженні, проведеному групою дослідників з Університету Маккуорі в Австралії, було протестовано 80 студентів-добровольців, щоб оцінити їхню реакцію на насильство за допомогою музики-"посередника", – повідомляє інтернет-портал technology.org

Тобто обом групам – 32 студентам, які самостійно визначилися як любителі дез-металу, і 48 студентам, які не слухають жорстку музику – було запропоновано заглянути в пристрій, здатний показувати різні зображення одночасно.

Попередні дослідження показали, що цей метод, який називається "парадигмою бінокулярного суперництва", є надійним у виявленні упередженості до різних стимулів, в цьому випадку – до насильницьких зображень, які були показані одночасно з нейтральними.

Потім студентів запитали, яке з двох зображень вони бачать. Виявилося, були випадки, коли люди бачили лише розмиті картинки. Однак загальні результати не показали суттєвих відмінностей між групами, і це, як стверджують дослідники, свідчить про те, що "тяжка" музика не зменшує чутливість людей до реального насильства.

Щоб зафіксувати висновки, група виконала інший експеримент, повторюючи ту ж саму процедуру під супровід хеві-метал або ж легкої та приємної музики.

Тут, знову ж таки, результати підтвердили, що "і шанувальники, і антифанати тяжкої музики демонструють надійний ухил від насильницьких образів та бачили більше нейтральних зображень, незалежно від того, які жанри музики вони слухали", – написали дослідники у своїй роботі в журналі Royal Society Open Science.

Це дослідження співпадає з іншими дослідженнями, які вказують на те, що шанувальники шаленої музики мають таку ж емпатичну здатність, як і ті, хто віддає перевагу більш невимушеній мелодії, що ставить під сумнів гіпотезу, що "тяжке" мистецтво призводить до фактичного насильства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гурт The Hardkiss привіз у «Промінь» новий альбом, відомі хіти та вірші (фото)

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 січня 2020
15:16
11 січня 2020
03 січня 2020
02 січня 2020
31 грудня 2019
26 грудня 2019
23 грудня 2019
17 грудня 2019
16 грудня 2019
14 грудня 2019
11 грудня 2019
10 грудня 2019
09 грудня 2019