Поділитись:

Нововолинська шахта №9 виконала план з видобутку вугілля (відео)

Субота, 16 березня 2019, 12:05

Вперше за п’ять років на нововолинській шахті №9 виконали план з видобутку вугілля і виплатили працівникам усе заборговане.

Про це йдеться в сюжеті на каналі "Сфера-ТВ.Луцьк".

Нововолинська шахта № 9 виконала план з видобутку вугілля. Це сталося вперше з 2014 року. Ще кілька місяців тому борги перед гірниками сягали мільйонів, а самі шахтарі неодноразово їздили до Луцька та Києва з вимогою виплатити їм зароблене.

Тепер на шахті вперше за довгий час заговорили про позитивні зміни. У лютому на копальні видобули більше 4,5 тисяч тонн вугілля. Виконання плану дозволило не лише виплатити гірникам усю заборговану зарплату, а й премію.

Позитивні зміни стали можливими завдяки тому, що волинським шахтам дозволили самим продавати вугілля. Раніше вони це робили через державну фірму – посередника, а гроші потім доводилося «вибивати» місяцями. Тепер шахти самі продають своє вугілля, вчасно отримують гроші, розраховуються з працівниками, оновлюють обладнання. У свою чергу працівники також по-іншому почали ставитись до роботи. Кажуть: як бачиш результат своєї праці, то й робота робиться краще.

Нещодавно на шахті №9 з’явився новий прохідницький комбайн вартістю 7,5 мільйона гривень. Підприємство, яке його поставило, дозволило заплатити за техніку пізніше – коли гірники матимуть прибуток. Також на копальні взялись за обстеження і ремонт обладнання, яке опускає шахтарів під землю. Такого тут не робили чотири роки.

"На рахунок постачання, якщо так піде далі, то дуже добре. Люди вертаються на роботу, люди хочуть працювати. В нас ще півтора-два місяці тому в першу зміну ремонтних слюсарів було чотири чоловіка, п’ятий – я-механік. Зараз я на даний момент маю десять слюсарів тільки ремонтних. Тобто, як на мене, зміни позитивні. Є непоганий поштовх, надіюсь, що дальше ще буде краще", – розповів виконувач обов’язків старшого механіка стаціонарних установок Павло Степанчук.

Коли з боргами перед працівниками розрахувались, на шахті почали думати про розвиток. Наприкінці 2019 року тут планують відкрити нову лаву. Це, кажуть гірники, дозволить наростити потужності і вийти на прибуток.

"Основний упор робимо на підготовку нової лави, яка буде змонтована на новій техніці, бо наша техніка, як би не було шкода, але вона є морально застарілою, тобто будемо переходити на інші комбайни, конвеєри, готуємо шахти до нормального видобутку для того, щоб шахта могла працювати не тільки в беззбитковому режимі, а й з якимось прибутком", – зазначив директор шахти №9 ДП «Волиньвугілля» Павло Танчев.

Наразі на шахті №9 «Нововолинська» працює 550 людей. З лютого з’явилось два десятки нових робітників. Керівник сподівається, що вчасна виплата зарплат і премій зупинить масове звільнення гірників, на яке тут нарікали ще кілька місяців тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нововолинським шахтарям виплатять заборговану зарплату

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2020
19 лютого 2020
17 лютого 2020
16 лютого 2020
11 лютого 2020
10 лютого 2020
07 лютого 2020
04 лютого 2020
28 січня 2020
22 січня 2020
17 січня 2020