Поділитись:

Розповіли, що робити з невикористаною субсидією

Неділя, 17 березня 2019, 15:01

Субсидіанти, на рахунках яких є невикористана субсидія (переплата), мають право сплачувати за комунальні послуги менше – рівно на суму невикористаної держдопомоги.

Про це заявили в прес-службі Мінсоцполітики, – пише Today.UА.

У разі, якщо домогосподарство заощаджувало або отримало субсидію «заднім числом» за ті місяці, коли субсидію ще не нараховували, у березні сім’я має право вимагати зменшити платіжки за лютий. Сума знижки якраз і буде дорівнює сумі невикористаної житлової субсидії. Крім того, якщо на рахунках є велика переплата, домогосподарство зможе розраховуватися цими грошима за комуналку у квітні.

З березня виплату субсидії готівкою почали отримувати ті родини, яким пільга була призначена в 2018 році. Крім того, з цього місяця скасовується таке поняття як обов’язковий платіж. Субсидіанти тепер будуть отримувати всю суму допомоги на руки і самостійно розрахуватися за спожитий газ, електроенергію, воду і тепло.

Всі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами, з 12 березня можуть монетизувати свою субсидію в будь-якому відділенні «Ощадбанку».

Якщо субсидіант не є пенсіонером і при цьому не має поточного рахунку в «Ощадбанку», Міністерство соціальної політики надішле адресне повідомлення про суму призначеної субсидії та механізм її виплати через банк.  Якщо субсидіант не є пенсіонером, але має поточний рахунок в «Ощадбанку» для виплати соціальної допомоги/депозитів/заробітної плати, субсидію автоматично буде зараховано саме на цей рахунок, і банк надішле SMS про її надходження. Отримання субсидії в грошовій формі відбуватиметься через систему грошових переказів «Швидка копійка».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: "Живі" гроші: як працює монетизація субсидій

Надрукувати
мітки:
коментарів
13:17
10:42
09:50
20 лютого 2020