Поділитись:

Результати перевірок щодо нарахувань за газ будуть оскаржувати

Четвер, 21 березня 2019, 09:36

Оператори газорозподільних мереж не згодні з висновками перевірок щодо приведення газу до стандартних умов, які провела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і будуть їх оскаржувати.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Волиньгаз". 

Станом на 19 березня НКРЕКП завершила перевірку перших трьох операторів ГРМ за фактом правомірності приведення обсягів газу до стандартних умов для побутових споживачів. За результатами такої перевірки представники НКРЕКП склали акти. Вони не були підписані операторами ГРМ і будуть оскаржуватись. Оператори наголошують, що всі вони написані за єдиним шаблоном і першими інформацію про зміст цих актів отримали не вони,  а представники НАК «Нафтогаз України».

Газорозподільні компанії не погоджуються із висновками комісії і впевнені, що повністю діють в правовому полі. Приведення обсягів природного газу до стандартних умов продиктовані вимогами таких нормативно-правових актів:

  1. Закон «Про ринок природного газу», передбачає, що природний газ є товарною продукцією за стандартних умов (тиск – 760 міліметрів ртутного стовпа і температура 20 градусів за Цельсієм).
  2. Кодекс газорозподільних систем, затверджений НКРЕКП передбачає, що об'єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов.
  3. Типовий договір розподілу природного газу, затверджений постановою НКРЕКП передбачає, що за розрахункову одиницю розподіленого та спожитого природного газу береться кубометр природного газу, приведений до стандартних умов.

Оператори ГРМ також звертають увагу, що акти перевірки НКРЕКП не заперечують законність дій компаній. НКРЕКП лише констатує що, на думку регулятора в тарифах на розподіл природного газу вже врахована різниця в обсягах через неприведення газу до стандартних умов. Однак зібрані дані Асоціацією газового ринку України і розрахунки ВТВ, надані операторами ГРМ, свідчать про зворотнє.

Через занижену вартість газу для ВТВ лише збитки газорозподільних компаній, які працюють під брендом РГК за 2015-2018 рр. оцінюються в 9,5 млрд грн. Для порівняння, річна тарифна виручка цих газорозподільних компаній становить 8,8 млрд грн без ПДВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинянам незаконно нараховували додаткові обсяги газу

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 жовтня 2019
14 жовтня 2019
11 жовтня 2019
01 жовтня 2019
22 вересня 2019
17 вересня 2019
13 вересня 2019
10 вересня 2019
03 вересня 2019
08 серпня 2019