Поділитись:

У Луцьку відкрили пам'ятну дошку загиблому в АТО медику

Четвер, 05 травня 2016, 17:35

На Луцькому базовому медичному коледжі з'явилася пам'ятна меморіальна дошка її випускнику – героєві російсько-української війни Олександру Сивому.

Відкриття відбулося у четвер, 5 травня, – повідомляє Волинська газета.

На відкриття зібралися його бойові побратими, викладачі та студенти коледжу. Багато хто знав цього патріота особисто. Прийшла і двоюрідна сестра Марія. Священослужителі Луцького кафедрального Свято-Троїцького собору освятили дошку, а дощ, що цього весняного сонячного дня, забіг до пам'ятного місця, дав якийсь високий знак усьому чесному товариству.

Автор меморіальної дошки Михайло Шумський розповів, що йому непросто було закарбувати у бронзі образ молодого воїна-медбрата.

"Досі доводилося створювати скульптури і пам'ятні дошки старшим людям, а тут зовсім молодий чоловік. Намагався передати через барельєф його характер і риси обличчя. Створив сім варіантів. Коли стали зважувати, на якому зупинитися, вибрали цей", – зазначив він.

Нагадаємо: рядовий, фельдшер медичного пункту роти "Світязь" Олександр Сивий брав участь у боях за Іловайськ. Очевидці згадують, що під час однієї з російсько-терористичних атак заспівав "Лента за лентою", хлопці ожили духом і відбили ворожу атаку. Він пройшов випробування фронтовими буднями і боями, а загинув, повіривши російським зайдам, що вони дадуть зелений коридор українським військовикам, які опинилися в Іловайському котлі, відтак з усіх боків розстріляли мирну колону українських патріотів. У "зеленому коридорі"… 29 серпня 2014-го. Сталось це поміж селами Новокатеринівка та Горбатенко.

Довгий час, втім, вважалося, що він живий, перебуває у полоні. 2 вересня 2014-го тіла 88 полеглих доставили у запорізький морг, Олександр був тимчасово похований на цвинтарі Запоріжжя як невпізнаний герой. Опізнали його за тестами ДНК.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Олександра Анатолієвича Сивого нагороджено орденом "За мужність" III ступеня (9.4.2015, посмертно).

Похований в Луцьку.

Двоюрідна сестра Марія, що також прийшла до цієї Луцької стіни української жалоби (тут є також меморіальна дошка українським патріотам УПА, котрих енкаведисти скарали на Різдво 1945 р.), крізь сльози заледве може говорити.

Майбутні медики ж за рішенням директора коледжу Аліси Хмількової зібрали квіти, щоб частину із них відвезти на могилу героя.

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 лютого 2019
15 лютого 2019
14 лютого 2019
13 лютого 2019
11 лютого 2019
09 лютого 2019
08 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019
05 лютого 2019