Поділитись:

Існує 17 способів для вираження щастя, - вчені

Субота, 30 березня 2019, 06:48

Люди можуть відтворювати на своїх обличчях тисячі й тисячі емоцій, але тільки 35 виразів обличчя активно використовуються в різних культурах.

Про це повідомляє  technology.org.

В той час як наші обличчя можуть відтворювати безліч емоцій - від гніву до печалі чи надзвичайної радості – кількість способів, якими наші обличчя можуть передати ці емоції, відрізняються.  Відраза, наприклад, потребує лише одного виразу обличчя в усьому світі. Однак, щастя має 17 – вияви багатьох різноманітних форм підбадьорення, захоплення і задоволеності.

Відмінності в тому, як наші обличчя передають щастя, можуть бути такими ж простими, як розміри наших посмішок або звивини біля наших очей, показало нове дослідження.

Дослідження також виявило, що люди використовують три вирази, щоб передати страх, чотири, щоб передати несподіваність, а п'ять – передати сум і гнів.


«Щастя діє як соціальний укріплювач і потребує складності різних виразів обличчя; огида – це тільки огида, – зазначив когнітивний вчений, професор електричної та комп'ютерної інженерії в Університеті штату Огайо, та співавтор дослідження Алейкс Мартінес.


Результати досліджень базувалися на попередній роботі Мартінеса щодо міміки, яка виявила, що люди можуть правильно ідентифікувати емоції інших людей приблизно за 75% часу, помічаючи виключно незначні зміни в тому, як потік крові забарвлює ніс, брови, щоки або підборіддя людини.

Психологи обговорювали, як класифікувати людські емоції століттями.
 Стародавній китайський текст, що датується ще 213 р. до н.е., і який змінювався протягом багатьох років, описав сім «почуттів людей» таких як радість, гнів, смуток, страх, любов, нелюбов і пристрасті.


«Думати, що люди здатні лише на вісім емоцій, є абсурдним», – зазначив Мартінес.

«Ми складні істоти. А як щодо різних форм радості? Ми переживаємо світ на набагато глибшому рівні, ніж просто вісім емоцій.»


Науковці сподівалися визначити особистісні конфігурації, які передають емоції в різних культурах. Виходячи з комп'ютерних алгоритмів, вони виявили, що людське обличчя здатне конфігурувати 16 384 унікальних способи, поєднуючи різні комбінації м’язів. Вони зробили 7,2 мільйона зображень, відсортували їх за категоріями, шукаючи, як відтворюють емоції в різних культурах. Мартінес зрозумів, що вони знайдуть принаймні кілька сотень.

Вони знайшли лише 35.Результат цього дослідження дуже здивував.


Дослідники прийшли до висновку, що більшість емоційних виразів обличчя є універсальними, що їх всього кілька десятків і що велика їх кількість використовується для вираження радості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пережити весняну депресію: поради психолога

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 червня 2019
26 червня 2019
05 червня 2019
02 червня 2019
28 травня 2019
23 травня 2019
19 травня 2019
15 травня 2019
13 травня 2019
01 травня 2019