Поділитись:

Морські жителі Маріанського жолоба харчуються пластиком: дослідження

Вівторок, 02 квітня 2019, 06:48

Люди руйнують власну планету. Вони засмічують все навколо пластиковими відходами. Як довго ви використовували цей поліетиленовий пакет, в який ви поклали банани? Тепер він переживе вас на полігоні. Або ж в гіршому випадку він опиниться на дні океану. Вчені з Університету Ньюкасла стверджують, що, ймовірно, всі морські екосистеми потерпають від забруднення.

Ми звикли думати, що одного дня ми просто зберемося разом і вичистимо все від сміття. Але чи справді ми готові до цього? Нещодавно вчені виявили, що морські жителі поглинають шматочки пластику навіть у найглибоководнішому серед відомих водних географічних об'єктів – Маріанському жолобі, – повідомляє інтернет-портал technology.org.  

До того ж, елементи мікропластику були виявлені в п'яти інших районах з глибиною понад 6000 метрів. Уявіть собі! Ці темні, холодні глибоководні об'єкти знаходяться на шаленій відстані від людської діяльності, але, не зважаючи на це, ми змогли забруднити і їх!

Багато сміття, яке не розкладається природним шляхом – опиняється в річках. Вони розбиваються там на маленькі шматочки й впадають в океани. Деякі з них навіть не розпадаються і значною мірою формують острови сміття в океані. Ба більше, велика кількість пластикових відходів залягають на саме дно морів та океанів. Зараз вчені знайшли докази того, що наші відходи пластмаси зараз споживаються місцевими організмами, впливаючи на цілі екосистеми. Можна з упевненістю сказати, що на цій Землі немає жодних екосистем, які не потерпають від забруднення.

Згодом ця непроста екологічна ситуація ставатиме дедалі гіршою. Як тільки сміття потрапляє в такі водні западини – йому більше нікуди діватись. Тому, залишаючись там, сміття стає своєрідним кормом для морських тварин. Доктор Алан Джеймісон, керівник дослідження, сказав:

«Якщо ви забруднюєте річку, її можна очистити. Якщо ви забруднюєте берегову лінію, її можна розбавити припливами. Але, у найглибшій точці океанів, він просто сидить там».

Так що тепер? Ми усвідомлюємо, що ми повинні обмежити використання пластику. Наступного разу, коли ви прийдете в  продуктовий  магазин, запитайте себе: "Чи дійсно мені потрібен цей пластмасовий пакет?"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза сміттєвого колапсу у Луцьку: через рік не буде куди вивозити відходи

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 січня 2020
13 січня 2020
29 грудня 2019
21 грудня 2019
17 листопада 2019
14 листопада 2019
17 жовтня 2019
13 жовтня 2019
11 жовтня 2019
07 жовтня 2019
04 жовтня 2019
03 жовтня 2019
01 жовтня 2019
29 вересня 2019