Поділитись:

Протидія булінгу: стартував безкоштовний онлайн-курс

Середа, 03 квітня 2019, 12:02
Протидія булінгу: стартував безкоштовний онлайн-курс

Що стає причиною булінгу в закладах освіти, як виявити, запобігти та протидіяти цькуванню, а також правильно вирішувати конфлікти? Відповіді на ці та інші питання є в безкоштовному онлайн-курсі «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», що стартував 2 квітня 2019 року.

Курс був створений за ініціативи Міністерства освіти і науки, – повідомляє Урядовий портал.

«Робота над онлайн-курсом з протидії булінгу почалася ще торік. Ми розуміли, що для України це досить гостре питання, і нам треба створити інструмент, яким могли б користуватися вчителі, освітні управлінці, батьки для вирішення проблем цькування в закладах освіти. Водночас в Україні є багато авторів, які мають напрацювання на цю тему. Тож ми поставили собі за мету зібрати ці матеріали в одному курсі, який містив би чіткі інструкції, наприклад, що робити, коли ви стаєте свідком цькування, як надавати правильну підтримку учасникам конфлікту тощо», – розповіла очільниця директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Валентина Хіврич.

Вона також додала, що, окрім матеріалів українських авторів, врахували і напрацювання закордонних колег, зокрема із США.

Курс орієнтований на учасників освітнього процесу, але пройти його може кожен охочий – він абсолютно відкритий та доступний цілодобово. Навчання триває 80 годин – 50 теорії та 30 практики, проходити його можна за будь-яким зручним графіком. У разі успішного закінчення курсу учасники отримають відповідні сертифікати.

Слухачам пропонують пройти п’ять модулів:

  •  Булінг (цькування) як явище, його форми та учасники.
  • Організація протидії та попередження булінгу (цькуванню) в закладі освіти.
  • Діагностика булінгу (цькування) в закладі освіти.
  • Протидія булінгу (цькуванню).
  • Профілактика та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти.

Онлайн-курс створений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як реагувати на булінг: Міносвіти розробило проект

Надрукувати
мітки:
коментарів