Поділитись:

Коли ти щаслива-нещасна дружина...

Понеділок, 08 квітня 2019, 07:40

Тільки ми самі можемо змінити власне життя. Інколи так, важко. Але кажуть, якщо мрію замріяти до дірок, то вона здійсниться.

Часто чую, як чоловіки і жінки ниють, яке у них погане життя. Із сльозами у очах, п’яненька, сидить з кумою і ридає.

«А ідем покурим?», – раптом пропонує.

«Ти ж не куриш», – дивується кума.

«Сьогодні – курю».

Сьогодні вона курить. Сьогодні їй усе можна. Сьогодні вона плаче, бо стала нецікавою чоловікові. Бо прожили вони уже разом двадцять років. І все у них так погано.

Вчора вона прийшла з роботи втомлена. Діти, чоловік, вечеря. Зранку не нафарбувалася. Вдома натягнула старі потріпані джинси (не ті, що зараз модні) і стару розтягнуту футболку.

Він прийшов з роботи злий і голодний. Розраховував на смачну вечерю, але вона нічого не приготувала. Каже, що не встигла. Та що ж вона робила, блін? Потім глянув на неї і подумав, що, може, дати їй гроші на нову футболку. Ну жахливо виглядає. І вона, і футболка.

Гроші поклав на стіл. Нічого не сказав. Краще вип’є з другом пива. Дістала із своїми борщами.

…Часто жінка в 30 почувається на 50. Тобто не сама вона, а її душа. Її вік не показують зморшки на обличчі чи вік її дітей. Просто дивишся на неї, вона починає говорити  і мимоволі думаєш: як же вона живе, коли в душі усе таке знеболене і рване. Вона не помічає, що чоловік її і досі кохає. Хоч уже у шлюбі двадцять років. Він не носить їй у ліжко каву, зате віддасть їй свою куртку, коли вона замерзне. Він просить її зателефонувати, коли вона приїде додому. Він сварить її за те, що вона вийшла без шапки. А сьогодні він раніше за неї прийшов з роботи і помив посуд.  

Усі у шлюбі мріють бути щасливими. Мріють розуміти одне одного. Чекати один одного з роботи. Чекати з відрядження. З депресії. Із суперечок. І здається, що усе насправді так просто. Головне – повага.

Але не все так просто. Бо ми не бачимо щастя у дрібницях. Ми заручники свого настрою. Ми пам’ятаємо зло, образи. Носимо їх у своїх серцях. Закриваємося від світу у своїх стереотипах. Недоговорюємо. Недомріюємо. Недороблюємо.

А час іде. Іде швидко. Час не чекає.

…І усі кажуть, що вже починають змінювати себе. Але останню сигарету завжди лишають на завтра.

 

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 травня 2019
17 травня 2019
16 травня 2019
04 травня 2019
05 квітня 2019
13 березня 2019
11 березня 2019
06 березня 2019
21 лютого 2019
20 лютого 2019
19 лютого 2019
18 лютого 2019
15 лютого 2019
02 лютого 2019