Поділитись:

Зелені простори в містах сприяють добробуту, - вчені

Четвер, 11 квітня 2019, 06:47

Міста вже давно перестали нагадувати нам джунглі. Так, у містах присутні зелені простори, які служать певній меті.

Вони допомагають регулювати клімат міста, зберігають воду, забезпечують проживання тваринам і, як правило, на них приємно дивитися, – інформує інтернет-портал technology.org

Зараз вчені з Університету Вотерлу провели дослідження, яке показало, що зелені простори підвищують добробут і соціальні зв'язки між мешканцями міста.

Зелені простори й в основному барвисті райони покращують добробут мешканців міста і сприяють соціальній взаємодії.

Однак, не кожна частина міста має рівну кількість зелених насаджень. У районах, де земля знаходиться на вищому рівні, забудовники часто вирубують зелені насадження, а натомість будують нові будівлі. Проте це не дуже хороша ідея, оскільки, як показали вчені, зелені простори й барвисті зони приносять щастя, більшу довіру до незнайомців і спокій загалом. Для цього не потрібні величезні зелені зони – навіть маленькі, вузькі стежки трави можуть бути корисними для цієї справи.

Було проведено дослідження, учасники якого проходили пішохідні екскурсії у районі Вест-Ендо у Ванкувері. Учасники повинні були зупинитися і відповісти на деякі питання в шести місцях, включаючи пару доріжок (один зелений, один бетон), пішохідні переходи (одна розфарбована веселка, одна стандартна зебра) і місця, де присутні зелені простори. Учені проаналізували ці відповіді й дали висновок – зелені простори, а також кольорові елементи дизайну сприяють соціальним зв'язкам громадян і допомагають пом'якшити соціальну ізоляцію. Ці райони стають сприятливими місцями для зустрічей, а також місцем відпочинку. Багато з цих місць можуть управлятися місцевими громадами, які сприятимуть подальшому зміцненню соціальної взаємодії й запобігатимуть ізоляції, яка є великою проблемою сучасного суспільства.

Цікаво, що навіть маркування пішохідного переходу веселки має психологічний ефект. Колін Еллард, один з авторів дослідження, сказав:

«Ми знаємо, що дизайн міста має прямий, вимірний, психологічний вплив на своїх громадян.»  Вчені сподіваються, що інформація, зібрана в цьому дослідженні, буде використана в містобудуванні в майбутньому.

Ми, люди, обожнюємо яскраві кольори. Ми хочемо бачити квіти, дерева та воду. Містам не вистачає кольору, і додаткові зелені простори можуть розв'язувати цю проблему.»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які рослини не варто тримати в приміщенні

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 червня 2019
26 червня 2019
05 червня 2019
02 червня 2019
28 травня 2019
23 травня 2019
19 травня 2019
15 травня 2019
13 травня 2019
01 травня 2019