Поділитись:

Зеленський виборцям нічого не винен, - Фурса

Вівторок, 23 квітня 2019, 05:26

Економічний експерт Сергій Фурса підсумував сказане за добу та оцінив ризики у майбутньому президентстві Володимира Зеленського

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook

Далі подаємо допис без змін:

До речі, для коректності можна зробити комплімент Зеленському.

За останні 24 години прозвучало

 • тарифи не знижуватимуть. А це добре, бо означає популізм закінчився на етапі виборів і в цій частині програмою МВФ нічого не загрожує, з одного боку, а з іншого в українську газову систему не повернуть корупцію, породжену великою різницею в цінах. Були побоювання, що цю тему спробують розкручувати перед виборами.

 

 • голову НБУ ніхто не збирається відставляти, тому що йому 7 років працювати, а значить інститут незалежності НБУ має повагу, що є ключовим елементом співпраці з МВФ і гарантує нормальну роботу регулятора. Важливо, що це було сказано безпосередньо обраним президентом. Були побоювання, що вплив «дядька» призведе до тиску на НБУ. Втім, хотілося б щоб тема аудиту тут була остаточно закрита.

 

 • команда готує в тому числі законопроект по «незаконному збагаченню», це важливо, тому що це саме незаконне збагачення ключова нині проблема у взаємовідносинах з МВФ і без неї нам не бачити наступного траншу. Розуміння необхідності цієї зміни дуже радує. Як і розуміння того, що президент відіграє важливу роль у співпраці з МВФ і на нього лягає відповідальність за те, щоб ця співпраця не перервалося.

 

 • доктор Комаровський фактично дезавуював атаку на реформу Супрун. Що важливо саме по собі. 

 

 • неможливість швидкого завершення війни. Це позитив, тому що війну можна було б завершити швидко тільки в разі капітуляції. Якщо від цієї обіцянки відмовляються, то значить ймовірність здачі інтересів країни, наприклад беручи озвучений план Медведчука, зменшується.

Все це приємно читати й чути. Таким чином, поки що ключові ризики не підтверджуються. Первинні ознаки адекватності поки в наявності. Хоча ключовою, звичайно ж, залишиться питання ПриватБанку і наявності політичної волі відстоювати тут питання національних інтересів. Також поки немає відповіді на питання, чи буде активно проштовхуватися податкова амністія і податок на виведений капітал, які суперечать програмі з МВФ.

Це що стосується ризиків. Що ж до можливостей, то бізнес озвучив дуже чітко свої очікування.

 • перший крок-подача на посади Генерального прокурора і голови СБУ, міністра закордонних справ і міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацією і відсутністю зв'язку з олігархами або великим бізнесом.

 

 • другий крок – презентація плану реформ правоохоронних органів з метою зниження тиску на бізнес. Фактично мова йде про створення служби фінансових розслідувань.

 

 • третій крок-перезапуск НАЗК і САП і підтримка НАБУ

 

 • четвертий крок – забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму МВФ. Публічна підтримка незалежності Нацбанку і політики низького бюджетного дефіциту

 

 • п'ятий крок – захист і продовження структурних реформ, вже розпочатих у попередні роки, але не обмежені цим списком: реформа публічних закупівель, продовження автоматичного повернення ПДВ та дерегуляції, реформа податкової і митниці, медична реформа

 

 • розвиток структурних реформ і підтримка, в тому числі публічна підтримка та ініціація законодавчих змін, починаючи з ринку землі і проведення великої приватизації з можливістю використання британського права

 

 • забезпечення незалежності ринкових регуляторів, Антимонопольного комітету, національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг

І так, вже зроблені заяви не відповідають очікуванням виборців. Але це ж проблеми виборців, які самі собі щось придумали й не задавали питань. Їм тепер, дійсно, нічого не повинні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіст розповів, що може статися після скасування націоналізації ПриватБанку

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:35
17 жовтня 2019
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019
11 жовтня 2019
10 жовтня 2019
08 жовтня 2019
07 жовтня 2019
03 жовтня 2019
02 жовтня 2019
01 жовтня 2019
26 вересня 2019
25 вересня 2019