Поділитись:

Луцькрада відмовилася встановлювати газові лічильники для пільговиків безоплатно

Середа, 24 квітня 2019, 19:35

Лучанам, які відносяться до пільгової категорії населення, не будуть безоплатно встановлювати газові лічильники.

Про це йшлося у середу, 24 квітня, під час сесійного засідання Луцькради.

Так, група депутатів (Андрій Покровський, Микола Яручик, Юлія Вусенко, Алла Надточій) винесли на розгляд сесії «Програму встановлення індивідуальних лічильників газу у квартирах пільгової категорії мешканців Луцька на 2019–2020 роки».

Відповідно до програми (якби її прийняли), міська рада повинна була передбачити  кошти на придбання індивідуальних газових лічильників для пільговиків, які б безкоштовно встановив ПрАТ «Волиньгаз».

"Це рішення потрібне для покращення життя наших жителів. Ви знаєте, що багатьом дуже важко виживати з настільки високими тарифами. Ми шукали вихід із ситуації і встановили, що індивідуальний лічильник дозволить людям економити", – зазначив Андрій Покровський. 

Своєю чергою виконувач обов’язків Луцького міського голови Григорій Пустовіт зауважив, що відповідно до законодавства, органи місцевого самоврядування не можуть фінансувати закупівлю лічильників, оскільки це обов’язок суб’єкта господарювання, тобто «Волиньгазу».

У відповідь Алла Надточій сказала, що аналогічна програма успішно діє в інших українських містах:

Подібна програма працює у Миколаєві,  до неї долучився народний депутат. Наш проект рішення не порушує закон. Міська влада недостатньо добре вивчила це питання. У документі зазначалося, що програма повинна діяти через департамент соцполітики, який приймає заяви, робить обстеження, на комісії приймає рішення, які громадяни можуть отримати лічильники. А кошти з бюджету міста не йдуть напряму у «Волиньгаз». Це відбувається через департамент соцполітики

Депутатка Юлія Вусенко вважає, що не підтримавши винесений проект рішення, міська влада показала свою байдужість до пільговиків:

Тарифи ростуть, пенсіонерам, людям з інвалідністю стає дедалі важче сплачувати комунальні послуги. Але що зробила луцька влада? Якщо проект рішення, на думку більшості, потребує допрацювань, це не привід ігнорувати проблему. Нехай запропонують альтернативу. Проблема є і її треба вирішувати.

Депутат Микола Яручик підкреслив, що ініціатори рішення не зупиняться та продовжуватимуть працювати над вирішенням проблемного для лучан питання:

Дуже шкода, що нашу пропозицію не підтримали, ми хотіли зробити хорошу справу. Проте, ми не втрачаємо надії та працюватимемо далі, щоб пільгові категорії населення Луцька отримали безкоштовні лічильники у кожну квартиру.

Незадоволений рішенням ради і депутат Андрій Покровський. Він вважає, що влада немає бажання вирішувати цієї проблеми:

Мені дуже прикро, що нас не хочуть почути виключно через те, що ми опозиційні депутати. Потрібно розуміти, що стоїть питання про малозабезпечені верстви населення, і ми не знімаємо відповідальності з влади за забезпечення їх лічильниками. Той хто не хоче вирішувати питання, шукає причини, а хто хоче – можливості.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: З 1 травня газовики мають право не подавати паливо без додаткової угоди

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 жовтня 2019
13:01
09 жовтня 2019
08:50
08 жовтня 2019
05 жовтня 2019
03 жовтня 2019
09:51
02 жовтня 2019
30 вересня 2019
27 вересня 2019
10:00
26 вересня 2019
10:15
25 вересня 2019
20:00