Поділитись:

Таємні розпорядження Пустовіта

Автор: Андрій Лучик |
Вівторок, 07 травня 2019, 07:40

"Людина завжди цікавилася трьома речами.

По-перше, своїм калом. По-друге, питками та казнями, і уродами.

Дайте їй все це - і вона буде відчувать, шо живе не напрасно".

Лесь Подерв'янський, "Казка про рєпку, або Хулі не ясно?"

Продовжуючи цитату Майстра, можна додати ще четверту категорію зацікавлення людини: замкову шпарину, крізь яку вона підглядає за життям інших людей. 

Для цього цивілізація придумала телевізор, а вже американці придумали різноманітні реаліті-шоу. 

Щоб не відставати за прогресом і водночас задовольнити інтереси більш вибагливої публіки, у 2011 році наша Верховна Рада придумала законодавчий інструмент професійного вуаєризму, який назвала Законом "Про доступ до публічної інформації". Відтоді будь-який громадянин, не встаючи з дивану, може поцікавитися у будь-якої публічної особи (наприклад, міністерства чи місцевої ради) про будь-що, що входить до її компетенції. Єдиний нюанс - інформація повинна бути задокументована. 

Звісно, є варіанти коли така інформація може бути засекречена або містить конфіденційні дані. Проте більшість інформації є відкритою. Більше того, у розпорядників інформації є обов'язок максимально розміщувати її на своїх офіційних сайтах. 

Про це колись знали і в Луцькій міській раді. Знали, і добросовісно виконували свою роботу. 

Проте у Луцького міського голови, якого досі немає, з'явився новий радник. І виписували цьому раднику по 240% премії за його нехитру роботу. І говорили про це люди, обурюючись. І лютував нерадивий радник. І заборонив він публікувати на сайті офіційному про премії свої захмарні...

І зупинився час першого квітня. (Ймовірно, після того, як для радника хотіли купити оргАн в сесійну залу, щоб гімни на ньому вигравати :) ). І останнім, що побачила громадськість, було переведенння Андрія Булковського на посаду начальника відділу та нагородження Костянтина Лоцмана почесною грамотою міського голови...

Якщо ж перейти на більш серйозний тон, то потрібно констатувати той факт, що з 1 квітня 2019 року на сайті Луцької міської ради перестали оприлюднювати розпорядження міського голови з кадрових питань. Більше того, останнє розпорядження щодо премій працівникам міськради було оприлюднено у січні 2019 року. При цьому на запит електронною поштою копії розпоряджень щодо премій у лютому і березні нам надали. Хто спраглий до інформації, читайте тут і тут (там все ті ж 240%). 

Поки чекаємо відповіді на наш запит щодо премій у квітні 2019 року.

Розпорядник інформації зобов'язаний оприлюднювати свої нормативні акти (в тому числі й акти прямої дії) протягом п'яти робочих днів. Ну, ви розумієте...

І на завершення. Я подав судовий позов про незаконність таких дій посадовців Луцької міської ради. Адже громадськість повинна мати свою замкову шпарину. А таємні розпорядження Пустовіта мають стати явними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 травня 2019
14 лютого 2019
20 жовтня 2018
27 липня 2018
18 липня 2018
07 червня 2018
20 березня 2018
14 грудня 2017
06 листопада 2017
03 жовтня 2017
26 серпня 2017
26 липня 2017
16 травня 2017
02 травня 2017
08:17